wtv.pl > Gospodarka > Niedziele handlowe w sierpniu. Sklepy otwarte 29 sierpnia
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:05

Niedziele handlowe w sierpniu. Sklepy otwarte 29 sierpnia

niedziele niehandlowe - 29 sierpnia
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

"Czy dziś otwarte są sklepy?", "Czy 29 sierpnia to niedziela handlowa?" – to pytania, które od marca 2018 roku zadaje sobie ogromna część Polek i Polaków. Na osoby planujące zakupy w ostatni weekend sierpnia czeka dobra informacja.

30 stycznia 2018 roku prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Nowe przepisy weszły w życie ponad miesiąc później, 1 marca 2018 r.

"Czy dziś niedziela handlowa?" – podobne pytania ostatniego dnia tygodnia towarzyszą tym samym Polakom od przeszło trzech lat . Niejasną sytuację dodatkowo komplikują też kruczki prawne, które pozwalają części placówek na ominięcie zakazu handlu.

Czy 29 sierpnia to niedziela handlowa?

Czy zatem 29 sierpnia najpopularniejsze polskie sklepy – Biedronka, Lidl czy Kaufland – będą otwarte? Na osoby planujące zakupy czekają dobre wiadomości.

Według rozporządzenia w ostatnią niedzielą sierpnia utrudniający życie znakomitej części społeczeństwa zakaz handlu nie będzie obowiązywał.

W tym roku kalendarzowym niedziela handlowa należy do rzadkości. Do końca roku podobny przypadek czeka nas tylko dwukrotnie.

Kalendarz niedziel handlowych 2021:

  • 31 stycznia 2021 r.,

  • 28 marca 2021 r.,

  • 25 kwietnia 2021 r.,

  • 27 czerwca 2021 r.,

  • 29 sierpnia 2021 r.,

  • 12 grudnia 2021 r.,

  • 19 grudnia 2021 r.

Kolejne sieci obchodzą przepisy

Z miesiąca na miesiąc obowiązujący od 2018 roku zakaz handlu staje się coraz mniej uciążliwy dla konsumentów. Wszystko za sprawą kruczków prawnych, które pozwalają na obejście przepisów zawartych w ustawie.

Najczęstszym sposobem na to, by sklepy mogły oferować swe usługi w niedzielę, jest uruchomienie w placówkach usług pocztowych. Na podobne rozwiązanie zdecydowała się choćby Biedronka.

Od września otwarte będą również niektóre markety sieci Lidl. Więcej o sprawie przeczytasz TUTAJ.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

źródło: wtv.pl

Powiązane