Tylko do wtorku 31 sierpnia masz czas by poinformować urząd, że samospis internetowy nie jest możliwy. W momencie, gdy tego nie zrobisz i nie wypełnisz obowiązku spisania się, nałożona zostanie kara w wysokości nawet do 5 tys. złotych. Został mniej niż miesiąc do tego, by wypełnić formularz.- Obowiązkową formą jest samospis internetowy - informuje na rządowej stronie Główny Urząd Statystyczny. - Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii spisowej lub wywiad z rachmistrzem - dodaje GUS w oficjalnym komunikacie.31 sierpnia 2021 roku mija jeden z terminów wyznaczonych przez ustawodawcę. Tylko do ostatniego dnia sierpnia przewidziano możliwość zgłoszenia się do właściwego urzędu i poinformowanie, iż samospis internetowy nie zostanie przeprowadzony.
W porównaniu do września 2020 w sklepach płacimy za te same towary więcej. Główny Urząd Statystyczny (GUS). Pobity został rekord wzrostu cen, jest jeszcze drożej niż w sierpniu. - To jeszcze nie koniec wzrostów. W październiku czeka nas szóstka z przodu - wyrokują analitycy mBanku.Jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Polacy płacą w sklepach coraz więcej za te same produkty. Wynagrodzenia nie rosną proporcjonalnie do inflacji.Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował w piątek 1 października informacje na temat wzrostu cen żywności oraz napojów alkoholowych.- Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku we wrześniu 2021 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 5,8 proc. - poinformował GUS. Drożej jest również w stosunku do sierpnia.
Bez pracy w Polsce pozostaje obecnie przeszło milion osóbChoć wzrost bezrobocia na początku roku ma charakter cykliczny, dane są najgorsze od prawie 3 latEksperci mówią ponadto o kolejnych problemach, w tym planowanych zwolnieniach grupowychW urzędach pracy zarejestrowanych jest obecnie 1,09 miliona osób bez pracy, wynika z danych GUS, których szczegóły przytacza internetowy serwis radia RMF FM.Liczba bezrobotnych wzrosła tym samym o 44 tysiące.Najgorzej rzecz przedstawia się w województwie warmińsko-mazurskim. Bezrobocie wynosi tam 10,6 procent. Rmf24.pl zaznacza, że w części powiatów, w tym choćby braniewskim czy kętrzyńskim, pracy nie ma nawet co piąty pracownik.W zlokalizowanym na Mazowszu powiecie szydłowieckim odnotowano z kolei stopę bezrobocia na poziomie 25,3 proc.
W marcu za te same produkty zapłaciliśmy średnio o 3,2 proc więcej niż w marcu rok temuDodatkowo w stosunku do lutego ceny poszczególnych produktów wzrosły o 1 proc.Rzeczniczka GUS w komentarzu dla WTV potwierdza, że podwyżki cen są zauważalne w budżetach domowych Polaków„[...] skala i czas, kiedy te zmiany odczuwają gospodarstwa domowe zależy od indywidualnego modelu konsumpcji”, przekazała Karolina Banaszak, rzeczniczka prezesa GUSGłówny Urząd Statystyczny (GUS) nie opublikował jeszcze pełnego raportu dotyczącego cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) w marcu 2021 roku, jednak już przy jedynie pobieżnym zbadaniu dostępnych danych podwyżki poszczególnych cen widać jak na dłoni.Postanowiliśmy skierować do GUS pytania, które wyjaśnią nieco, czy wskazane podwyżki to jedynie kosmetyczne zmiany, czy konsumenci realnie odczuwają różnicę, podchodząc do kas w sklepie. Za co i ile zapłaciliśmy więcej?