wtv.pl > Burze Dziś

Burze Dziś

Burze dziś

Burze
14.06.2022 02:02 Burze w powiecie sieradzkim. Powaliło drzewa, zerwało dach

W powiecie sieradzkim doszło do istnej nawałnicy. Porywy wiatru wraz z ulewami doprowadziły do zawalenia się niektórych drzew. W końcu zerwał się dach jednego z domów. Na miejsce ruszyli strażacy. W sobotę, w godzinach popołudniowych powiat sieradzki zmierzył się z żywiołem. Burze, wiatr i intensywne opady skutecznie uprzykrzyły życie mieszkańcom. Jeszcze o 18:00 nic nie wskazywało na straty. Łowcy burz po godzinie 18:00 podali informacje o powalonych drzewach i zerwanym dachu na terenie powiatu sieradzkiego.

Opolskie
13.06.2022 02:02 Opolskie. Silne burze i ulewy, strażacy nieustannie interweniowali

Opolskie. Ogromne komórki burzowe przetoczyły się wczoraj przez województwo. Zgłoszono zalane drogi, zerwane dachy i zawalone drzewa. W sobotę, w godzinach popołudniowych strażacy walczyli z żywiołem.Lokalna społeczność podała informacje o zerwanym dachu w miejscowości Polska Cerkiew. Najgorsza sytuacja miała miejsce w powiecie oleskim, krapkowickim i kędzierzyńsko-kozielskim. Tam wystąpiły liczne podtopienia i zalania dróg.

Małopolska
19.03.2022 09:19 Małopolska. Trąba powietrzna w Koniuszewie? Opublikowano zdjęcia

Małopolska. Łowcy burz mówią o trąbie powietrznej w powiecie nowosądeckim. Opublikowano niepokojące zdjęcia. Według ekspertów, zjawisko może wystąpić ponownie.- W miejscowości Koniuszowa w pow. nowosądeckim pojawiła się trąba powietrzna - relacjonują Łowcy Burz. Komunikat wydano 24 czerwca w okolicach 16:30.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
19.03.2022 09:01 Nowe ostrzeżenia IMGW. Upalny poniedziałek z burzami

IMGW ostrzega przed niespodziewanymi zjawiskami atmosferycznymi, które pojawią się w Polsce w poniedziałek 16 sierpnia. Synoptycy przewidują upały i burze. W zagrożeniu jest aż 12 województw.

burze nad polską (2)
19.03.2022 08:55 Skutki burz nad Polską. Powalone drzewa, uszkodzone samochody

W poniedziałek nad Polską przeszły gwałtowne burze. W związku z silnymi nawałnicami strażacy w całym kraju interweniowali ponad 2 tys. razy. Z dróg usuwano powalone i połamane drzewa. Ewakuowano też kilka obozów harcerskich.W związku z poniedziałkowymi burzami, które najmocniej dały o sobie znać wieczorem i w nocy, strażacy w całym kraju interweniowali 2160 razy. Do akcji wyjechało wczoraj przeszło 10 tysięcy strażaków – podało RMF FM.W związku z silnym wiatrem, ulewnymi deszczami i gradem w licznych regionach obowiązywały alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

burze - pogoda 090721
19.03.2022 08:55 Prognoza na piątek. Kolejny dzień gwałtownych burz, IMGW ostrzega

Piątek ponownie przyniesie gwałtowane burze, które tym razem wystąpią niemal w całym kraju. Spodziewane są nawałnice, wiatr sięgający 100 km/h i grad. IMGW wydało już ostrzeżenia pierwszego, drugiego, a nawet najwyższego – trzeciego stopnia.W związku z intensywnymi burzami, które w piątek przejdą nad prawie całą Polską, IMGW wystosowało ostrzeżenia meteorologiczne, w których apeluje o pozostanie w domach.Alerty pierwszego stopnia dotyczą Pomorza. Najniebezpieczniej będzie dziś na Warmii i Mazurach.Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali trzeci stopień ostrzeżeń dla powiatów szczycieńskiego, mrągowskiego i kętrzyńskiego.