wtv.pl > Polska > Opolskie. Silne burze i ulewy, strażacy nieustannie interweniowali
Alan Wysocki
Alan Wysocki 13.06.2022 02:02

Opolskie. Silne burze i ulewy, strażacy nieustannie interweniowali

Opolskie
Zdjęcie ilustracyjne: Piotr Molecki/East News

Opolskie. Ogromne komórki burzowe przetoczyły się wczoraj przez województwo. Zgłoszono zalane drogi, zerwane dachy i zawalone drzewa. W sobotę, w godzinach popołudniowych strażacy walczyli z żywiołem.

Lokalna społeczność podała informacje o zerwanym dachu w miejscowości Polska Cerkiew. Najgorsza sytuacja miała miejsce w powiecie oleskim, krapkowickim i kędzierzyńsko-kozielskim. Tam wystąpiły liczne podtopienia i zalania dróg.

Opolskie. Ogromne komórki burzowe przetoczyły się przez województwo

Dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu w rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdził informacje o zdarzeniu. Co więcej, nie była to jedyna interwencja w związku z zerwaniem dachu.

Poza Polską Cerkwią kolejny incydent miał miejsce w Łanach. Uszkodzono dachy w budynkach mieszkalnych.

Do strażaków wpływały także zgłoszenie w związku z zawaleniem się drzew na drogi. Kolejne dotyczyły lokalnych podtopień. - W niektórych miejscach są problemy z przejechaniem zalanych wodą odcinków - deklarował dla PAP strażak.

Jeszcze w sobotę, po godzinie 18:00 informowaliśmy o burzy w powiecie sieradzkim. W rozmowie z naszą redakcją, oficer prasowy straży pożarnej także podał doniesienia o zerwanym dachu.

- Dyżurny przekazał mi informacje o jednym zerwaniu dachu budynku gospodarczego w miejscowości Włyń, w gminie Warta - potwierdził Jarosław Wasylik.

Kolejne zgłoszenia także dotyczyły zawalonych drzew.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: PAP | WTV

Zdjęcie główne: Zdjęcie ilustracyjne - Piotr Molecki/East News

Powiązane