wtv.pl > Polska > Skutki burz nad Polską. Powalone drzewa, uszkodzone samochody
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:55

Skutki burz nad Polską. Powalone drzewa, uszkodzone samochody

burze nad polską (2)
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W poniedziałek nad Polską przeszły gwałtowne burze. W związku z silnymi nawałnicami strażacy w całym kraju interweniowali ponad 2 tys. razy. Z dróg usuwano powalone i połamane drzewa. Ewakuowano też kilka obozów harcerskich.

W związku z poniedziałkowymi burzami, które najmocniej dały o sobie znać wieczorem i w nocy, strażacy w całym kraju interweniowali 2160 razy. Do akcji wyjechało wczoraj przeszło 10 tysięcy strażaków – podało RMF FM.

W związku z silnym wiatrem, ulewnymi deszczami i gradem w licznych regionach obowiązywały alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Skutki burz nad Polską. Najgorzej na Mazowszu

Do godziny 6:00 na samym Mazowszu strażacy interweniowali 627 razy. Ze skutkami burz najczęściej zmagano się w Warszawie (152).

Miniona noc była ciężka również dla mundurowych z powiatu płockiego, piaseczyńskiego, otwockiego i pułtuskiego.

Uszkodzeniu uległo 15 budynków mieszkalnych – podała Mazowiecka Straż Pożarna.

Strażacy wyjeżdżali do interwencji głównie w związku z powalonymi drzewami i konarami oraz zalanymi ulicami i budynkami.

W miejscowości Parcele Łomskie (woj. mazowieckie), na drodze wojewódzkiej nr 563, na jezdnię spadł połamany konar, na który następnie najechał samochód osobowy, który finalnie wylądował w rowie, podał lokalny portal naszamlawa.pl.

W Warszawie zalało Dolinę Służewiecką, w związku z czym część pojazdów utknęła do połowy w wodzie. Zalaniu uległy też stacje metra, w tym Metro Stokłosy.

W związku z nawałnicami strażacy interweniowali też na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach, gdzie ewakuowano kilkuset uczestników obozów harcerskich.

13. dzień lipca również przyniesie burze, które wystąpią głównie na wschodzie kraju. – Możliwe są gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia, a także punktowe przekroczenia stanów ostrzegawczych – poinformowało IMGW.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl, Twitter, RMF FM, naszamlawa.pl zdjęcie główne: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Powiązane