wtv.pl
Jacek Kurski podczas briefingu prezesa zarządu TVP.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Z TVP odszedł Artur Orzech. Teraz telewizja wydała komunikat: "zmiana prowadzącego jest korzystna dla wyników i prestiżu programu"

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jacek Kurski najwyraźniej postanowił zapewnić widzów, że TVP doskonale radzi sobie po odejściu z "Szansy na sukces" Artura Orzecha, który przekonywał, że "Boys i Pietrzak to nie jego bajka". W oficjalnym komunikacie pochwalono się oglądalnością disco-polowego odcinka. "Zmiana prowadzącego jest korzystna dla wyników i prestiżu".

O konflikcie na linii TVP-Orzech pisaliśmy kilkukrotnie. Przed kilkoma tygodniami media obiegła wiadomość o zwolnieniu dziennikarza przez publicznego nadawcę. Powodem miało być niestawienie się prezentera na nagraniach specjalnego odcinka "Szansy na sukces".

Wkrótce zgoła odmienną wersję wydarzeń zaprezentowało środowisko Artura Orzecha, zapewniając, że ten sam odszedł z Telewizji Polskiej, a z prowadzenia popularnego programu zrezygnował, gdyż, jak sam przyznał, "Pietrzak i Boysi to nie jego bajka".

Nowa twarz "Szansy na sukces"

Odejście Orzecha nie zaowocowało przerwaniem emisji talent-show, który – choć z przerwami – pozostaje emitowany na antenie TVP od 1993 roku.

Na nowego prowadzącego "Szansy..." wybrano Marka Sierockiego. Jakiś czas później w mediach społecznościowych opublikowano z kolei fragmenty odcinków z gwiazdami, o których niepochlebnie wypowiadał się odchodzący z telewizji prezenter.

TVN

Posłanka Maciejewska starła się w TVN24 z redaktorem Morozowskim

CZYTAJ DALEJ

Odcinki z piosenkami zespołu Boys oraz Jana Pietrzaka, zaangażowanego choćby w kampanie prezydenckie Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy, wyraźnie nie przypadły do gustu części widzów Telewizji Polskiej. Kwestię niepochlebnych komentarzy i głosów solidarności z Orzechem, które pojawiły się po emisji, poruszaliśmy TUTAJ.

TVP ogłasza sukces

Publiczny nadawca robi jednak wiele, by przekonać publiczność, że zmiany w programie miały wyłącznie pozytywne skutki.

"Wielki sukces »Szansy na sukces«" ogłoszono w wieczornym wydaniu "Wiadomości". Podkreślono, że nowe odcinki cieszyły się wzrostem oglądalności, a zastępujący dotychczasowego prowadzącego Marek Sierocki doskonale odnalazł się w nowej roli.

Tezę potwierdziły głosy uczestników sondy ulicznej, którzy wskazali, że Sierocki jest prawdziwym "fachurą". Trzy grosze w sprawie znakomitego wyboru Telewizji Polskiej dorzucił też lider zespołu Boys.

Marcin Miller podziękował TVP za zaproszenie do udziału w produkcji. Kolejno pochwalił również odwagę wokalistów. – Bardzo dziękuję uczestnikom, którzy odważyli się śpiewać disco polo – mówił wykonawca hitu "Jesteś szalona".

"Wbrew hejterskim publikacjom zawistnych portali"

W sprawie wystosowano również oficjalny komunikat, w którym zwrócono uwagę, że widzowie po raz kolejny wybrali "Szansę na sukces", i to pomimo "hejterskich publikacji zawistnych portali".

Podkreślono, że odcinek z zespołem Boys obejrzało przeszło 1,6 mln widzów (1,9 mln w piku), a wyemitowany dzień później odcinek z Janem Pietrzakiem – 1,5 mln.

Nie zabrakło, rzecz jasna, szpili wbitej dziennikarzowi, który przekonywał, że wspomnieni artyści nie należą do jego bajki, a on sam nie zamierza "popierać ich swoją twarzą". Zaznaczono, że średnia oglądalność majowych odcinków przewyższyła wyniki z marca i kwietnia, "kiedy prowadzącym był jeszcze Artur Orzech".

TVP wskazało, że wyniki programu potwierdzają odpowiedni dobór gości, który "odpowiada gustom muzycznym i oczekiwaniom widzów". Na plus oceniono również wymianę prowadzącego, która okazała się "korzystna dla wyników i prestiżu programu".

Na zakończenie zapewniono: W związku z powyższym jakiekolwiek próby hejtu są zupełnie nieuzasadnione.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TV

Czy Donald Tusk jest gorliwym katolikiem? Pracownicy "Wiadomości" TVP zrobili o tym materiał

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News - zdjęcie ilustracyjne

TV

Krzysztof Skórzyński zawieszony przez TVN24. Niespodziewane konsekwencje afery mailowej

Czytaj więcej >

TV

"Fakty" TVN. Jasny komunikat dla widzów na zakończenie wydania

Czytaj więcej >

TV

Pokaz absurdalnych pasków w TVP Info. "Klęska" i "(d)efekt Tuska"

Czytaj więcej >

TV

Zdaniem dziennikarza TVP3 Opole wegetarianizm prowadzi do homoseksualizmu. Skandaliczny wpis obiega sieć

Czytaj więcej >
Tusk w TVP Info

TV

TVP komentowało wystąpienie Donalda Tuska w Płońsku. Seria krytycznych pasków

Czytaj więcej >