wtv.pl > Polska > RMF FM: Jutro rozporządzenie w sprawie maseczek
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:41

RMF FM: Jutro rozporządzenie w sprawie maseczek

Obostrzenia
Piotr Molecki/EastNews

Według nieoficjalnych informacji przedstawionych przez dziennikarzy RMF FM, Ministerstwo Zdrowia już jutro ma wydać specjalne rozporządzenie w sprawie zniesienia obostrzeń dotyczących noszenia maseczek od 15 maja.

Wiele wskazuje na to, że będziemy mogli zdjąć zabezpieczenie przed wirusem na świeżym powietrzu. Poluzowanie obostrzeń w rozporządzeniu miałoby objąć okres nadchodzących trzech tygodni.

Poluzowane obostrzenia ogłoszone już jutro? RMF FM: Bez maseczek na świeżym powietrzy, przy spełnieniu warunków

Jak wynika z deklaracji RMF FM, od 15 maja Zjednoczona Prawica ma zezwolić na odkrycie twarzy pod pewnymi warunkami. Z maseczki najprawdopodobniej będziemy mogli zrezygnować, jedynie gdy będziemy w stanie zachować 1,5-metrowy odstęp.

Jeśli nieoficjalne doniesienia faktycznie znajdą przełożenie w rzeczywistości, wciąż będziemy musieli stosować się do obostrzenia w przestrzeniach zamkniętych. Mowa między innymi o autobusach czy też sklepach.

W rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia ma zostać zawarta kwestia osób przyjeżdzających z Indii, Republiki Południowej Afryki oraz Brazylii. Podróżnicy, według radiostacji, mają zostać poddani kwarantannie, z której nie zwalnia nawet test wykonany chwilę po przyjeździe.

Poza nieoficjalnymi źródłami medium, podstawą do informowania o możliwych zmianach są komunikaty rządu, w których informowano o wdrożeniu decyzji dopiero po osiągnięciu wskaźnika zakażeń na poziomie 15 na 100 tysięcy mieszkańców.

Obecnie średnia wynosi 13 zakażeń na 100 tysięcy Polek i Polaków.

Od 27 grudnia do 5 maja Centrum Informacyjne Rządu poinformowało o wykonaniu aż 12 225 861 szczepień. Pierwszą dawką zrealizowano 9 186 041 zbiegów. Pełną odporność już nabyło lub właśnie nabywa 3 184 152 obywateli kraju.

5 maja zaś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu 3 896 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najgorsza sytuacja epidemiczna ma miejsce na terenie Śląska, Mazowsza oraz Dolnego Śląska.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: RMF FM