wtv.pl
Ksiądz

Public Domain Pictures / Circe Denyer

Wiceminister Edward Siarka broni księdza, który mówił dzieciom o "leczeniu" homoseksualizmu

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Wiceminister z ramienia Solidarnej Polski, Edward Siarka, wypowiedział się na temat ostatniej głośnej afery wokół lekcji religii w jednej ze szkół w Limanowej - prowadzący ją ksiądz na slajdach prezentacji umieścił informacje o tym, że homoseksualizm leczy się m.in. elektrowstrząsami i terapią, a także podał teorie mające pokazać, z czego wynika. Sprawę nagłośniły portal Limanowa.in oraz „Gazeta Wyborcza”. Siarka stwierdził, że jest to atak na katolickie wartości i Kościół.

Redakcja portalu postanowiła napisać z zapytaniem, która część ich relacji wydawała się ministrowi nierzetelna.

Edward Siarka z Solidarnej Polski broni księdza z Limanowej

Niedawno w mediach głośno zrobiło się o sprawie księdza z Limanowej, który przekazał swoim uczniom prezentację z oburzającymi slajdami. Znajdowały się na nich niezgodne z nauką tezy dotyczące osób homoseksualnych oraz samej orientacji homoseksualnej.

Podano m.in. informację, że homoseksualizm się leczy - z pomocą miałyby przyjść elektrowstrząsy, leki oraz terapia reparatywna, która jest jednoznacznie odrzucana przez środowiska naukowe.

Ponadto duchowny wspomniał, że orientacja homoseksualna może wynikać m.in. z przebywania w hermetycznym męskim środowisku. Miałaby się również wiązać z nieudanymi doświadczeniami z kobietami.

Po publikacji slajdów w mediach społecznościowych przez osoby trzecie, sprawą zainteresowała się „Gazeta Wyborcza”, ale również media lokalne. W rozmowie z portalem Limanowa.in, ksiądz zapewniał, że nie chciał nikogo skrzywdzić, a Kościół pochyla się i chroni osoby homoseksualne.

Duchownego po tekstach w mediach bronił również polityk Solidarnej Polski, Edward Siarka. Twierdził, że był to kolejny atak na Kościół katolicki - sprawa została zgłoszona do kuratorium i szybko rozpowszechniła się w mediach. Siarka twierdził, że nie ma nic złego w prezentowaniu nauki Kościoła dot. tych kwestii.

Siarka apeluje o przywrócenie kapłanowi dobrego imienia

Wiceminister ostrzegł, że takie zachowanie mediów może być uznane za przestępstwo - twierdził, że dziennik odebrał duchownemu jego dobre imię i powinien je teraz przywrócić, a sam artykuł był atakiem na chrześcijańskie wartości i próbą obrazy uczuć religijnych.

Pismo w tej sprawie zostało przesłane również do portalu Limanowa.in. Jak twierdził w nim polityk, taki atak na osobę prowadzącą katechezę w zgodzie z nauką Kościoła nie powinien w ogóle mieć miejsca.

Redakcja portalu odpisała na treść apelu z prośbą o wskazanie miejsc, w których artykuł mija się z prawdą lub jest nierzetelny. Pytała również, w którym momencie tekstu pojawił się bezpośredni atak na księdza. Możliwe jednak, że nie będzie to ostatni tego typu wymiana zdań między oponentami.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Kolejna afera w drugi dzień matur? “Cały Wykop był zawalony odpowiedziami już o 7 rano"Andrzej

  • Piotr Żyła u Kuby Wojewódzkiego. Padło pytanie o dzieci

  • Kontrowersje na mszy świętej z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. Właśnie zareagowała policja

źródło: [gazeta.pl]

Anna DymarczykAutor

Redaktorka WTV. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >