wtv.pl
Ksiądz

Public Domain Pictures / Circe Denyer

Wiceminister Edward Siarka broni księdza, który mówił dzieciom o "leczeniu" homoseksualizmu

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Wiceminister z ramienia Solidarnej Polski, Edward Siarka, wypowiedział się na temat ostatniej głośnej afery wokół lekcji religii w jednej ze szkół w Limanowej - prowadzący ją ksiądz na slajdach prezentacji umieścił informacje o tym, że homoseksualizm leczy się m.in. elektrowstrząsami i terapią, a także podał teorie mające pokazać, z czego wynika. Sprawę nagłośniły portal Limanowa.in oraz „Gazeta Wyborcza”. Siarka stwierdził, że jest to atak na katolickie wartości i Kościół.

Redakcja portalu postanowiła napisać z zapytaniem, która część ich relacji wydawała się ministrowi nierzetelna.

Edward Siarka z Solidarnej Polski broni księdza z Limanowej

Niedawno w mediach głośno zrobiło się o sprawie księdza z Limanowej, który przekazał swoim uczniom prezentację z oburzającymi slajdami. Znajdowały się na nich niezgodne z nauką tezy dotyczące osób homoseksualnych oraz samej orientacji homoseksualnej.

Podano m.in. informację, że homoseksualizm się leczy - z pomocą miałyby przyjść elektrowstrząsy, leki oraz terapia reparatywna, która jest jednoznacznie odrzucana przez środowiska naukowe.

Książę Filip

Na co zmarł książę Filip? Opublikowano akt zgonu

CZYTAJ DALEJ

Ponadto duchowny wspomniał, że orientacja homoseksualna może wynikać m.in. z przebywania w hermetycznym męskim środowisku. Miałaby się również wiązać z nieudanymi doświadczeniami z kobietami.

Po publikacji slajdów w mediach społecznościowych przez osoby trzecie, sprawą zainteresowała się „Gazeta Wyborcza”, ale również media lokalne. W rozmowie z portalem Limanowa.in, ksiądz zapewniał, że nie chciał nikogo skrzywdzić, a Kościół pochyla się i chroni osoby homoseksualne.

Duchownego po tekstach w mediach bronił również polityk Solidarnej Polski, Edward Siarka. Twierdził, że był to kolejny atak na Kościół katolicki - sprawa została zgłoszona do kuratorium i szybko rozpowszechniła się w mediach. Siarka twierdził, że nie ma nic złego w prezentowaniu nauki Kościoła dot. tych kwestii.

Siarka apeluje o przywrócenie kapłanowi dobrego imienia

Wiceminister ostrzegł, że takie zachowanie mediów może być uznane za przestępstwo - twierdził, że dziennik odebrał duchownemu jego dobre imię i powinien je teraz przywrócić, a sam artykuł był atakiem na chrześcijańskie wartości i próbą obrazy uczuć religijnych.

Pismo w tej sprawie zostało przesłane również do portalu Limanowa.in. Jak twierdził w nim polityk, taki atak na osobę prowadzącą katechezę w zgodzie z nauką Kościoła nie powinien w ogóle mieć miejsca.

Redakcja portalu odpisała na treść apelu z prośbą o wskazanie miejsc, w których artykuł mija się z prawdą lub jest nierzetelny. Pytała również, w którym momencie tekstu pojawił się bezpośredni atak na księdza. Możliwe jednak, że nie będzie to ostatni tego typu wymiana zdań między oponentami.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [gazeta.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >