wtv.pl
Robert Mazurek

RMF FM/05.05.21/Screen

Poseł Krzysztof Sobolewski musiał skomentować karierę zawodową żony

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

W ostatniej porannej rozmowie na antenie RMF Robert Mazurek nie odpuścił Krzysztofowi Sobolewskiemu. Polityk Prawa i Sprawiedliwości musiał zmierzyć się z trudnymi pytaniami o żonę - Sylwię Sobolewską.

  • W porannej rozmowie RMF FM Robert Mazurek wytknął Sobolewskiemu zaskakujące oświadczenie majątkowe. - Czy pan jest utracjuszem? - ironizował

  • Następnie przeszedł do kwestii pracy Sylwii Sobolewskiej - żony parlamentarzysty - w PKN Orlen

  • - O tym, gdzie pracuje, dowiaduję się jako jeden z ostatnich - próbował tłumaczyć, stając się jednocześnie hitem internetu

Robert Mazurek tuż po głosowaniu w sprawie dopuszczenia do ratyfikacji Funduszu Odbudowy zaprosił do studia posła z obozu rządzącego. Rozmówcę spytał między innymi o członków Solidarnej Polski i PiS-u, którzy nie zastosowali się do dyscypliny.

- Na pewno, wkrótce, będą takie konsekwencje. Konsekwencje mogą być krótkoterminowe i długoterminowe - dodawał Sobolewski, odmawiając przedstawienia szczegółów.

Robert Mazurek spytał o zaskakujące oświadczenie majątkowe Sobolewskiego

Następnie przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości wyraził nadzieję na wspólny start w 2023 roku. Niespodziewanie dziennikarz RMF postanowił zmienić temat rozmowy.

- Czy pan jest utracjuszem? - mogliśmy usłyszeć. - Nie przypuszczam, nie patrzę tak na siebie - uciął gość rozgłośni, wywołując jeszcze większą dociekliwość Roberta Mazurka.

- Jeśli wierzyć posłom, nie ma pan po prostu nic. Nie ma pan domu, mieszkania, działki. Miał pan 12 tysięcy złotych oszczędności i 12-letni samochód wart kilkanaście tysięcy, a jednocześnie miał pan też 25 tysięcy złotych długów. Ma pan tyle co na sobie. Żadnej biżuterii, zegarków - wymieniał prowadzący.

Krzysztof Sobolewski tłumaczył, że są wydatki i koszty, o których się nie mówi. Wskazał, że nieustannie tylko wynajmował mieszkania. Przekonywał także o dużych kosztach związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej.

Książę Filip

Na co zmarł książę Filip? Opublikowano akt zgonu

CZYTAJ DALEJ

Żona Sobolewskiego pracuje w PKN Orlen? "Dowiaduję się jako ostatni"

Wszystko wskazuje na to, że Mazurek przyjrzał się nie tylko oświadczeniu majątkowemu gościa RMF FM. - Pani Sylwia Beata Sobolewska, żona pana posła zrobiła gigantyczną karierę po tym, jak PiS zdobyło władze w 2015 roku i jak została pańską żoną - ironizował dziennikarz.

Prowadzący wymieniał, że żona posła pracowała w szczecińskiej inspekcji handlowej, a już po wyborach parlamentarnych uzyskała awans na stanowisko wojewódzkiego inspektora handlowego.

- To jeszcze nic - przekonywał słuchaczy. - Po tym, jak wzięła ślub z panem posłem, trafiła do kilku rad nadzorczych. W dwóch już nie jest, w trzech jest nadal - tłumaczył.

Jak się okazało, chodzi o Orlen Paliwa, Anwil należący do grupy Orlen oraz radę szczecińskiego portu lotniczego.

Sobolewski po krótce, niezwykle wymijająco odniósł się do deklaracji Roberta Mazurka. - Moja żona nie jest osobą publiczną. Jest osobą ambitną, niezależną. O tym, gdzie pracuje, dowiedziałem się jako jeden z ostatnich - odpierał.

Kim jest gość Roberta Mazurka - Krzysztof Sobolewski?

Krzysztof Sobolewski jest postawionym politykiem Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczy pracom komitetu wykonawczego partii, jednak w Sejmie dopiero debiutuje. Wybrano go z okręgu rzeszowskiego, gdzie udało mu się uzyskać prawie 39 tysięcy głosów.

W samej partii Jarosława Kaczyńskiego zasiada jednak już od 2003 roku. W latach 2005-2007 doradzał wojewodzie podkarpackiemu.

Sobolewski w przeszłości czerpał wynagrodzenie z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Następnie utrzymywał się bezpośredniego dzięki partii poprzez pracę w biurze PiS-u przy warszawskiej ulicy Nowogrodzkiej.

W latach 2014-2018 parlamentarzysta reprezentował lokalną społeczność w Radzie Dzielnicy Warszawa-Śródmieście.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: RMF FM

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >