wtv.pl > Straż Miejska

Straż Miejska

Straż Miejska

Kraków
19.03.2022 09:19 Kraków: straż miejska interweniowała ws. zatrzaśniętego w nagrzanym samochodzie dziecka

Kraków: matka przez przypadek zatrzasnęła swoje dziecko w samochodzie. Przerażona kobieta wezwała straż miejską i straż pożarną. Dziecko zostało uratowane, a strażnicy miejscy po raz kolejny przestrzegli przed tym, by ani na chwilę nie zostawiać dzieci ani zwierząt w samochodach w tak upalnych temperaturach.Na szczęście dziecku nic się nie stało, a kobieta mogła odetchnąć z ulgą.

Straż miejska w Poznaniu pokazuje, że mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym można otrzymać nawet kiedy w pobliżu nie ma patrolu
19.03.2022 09:17 W Poznaniu wykorzystują monitoring miejski w walce z piciem w miejscach publicznych

Okazuje się, że mandat za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych można dostać, nawet kiedy w okolicy nie ma patrolu. Poznańska straż miejska pokazała zdjęcia z monitoringu miejskiego. Operatorzy kamer obserwują ławeczki i skwery, a zdjęcia udostępnione przez strażników pokazują, że amatorów piwa pod chmurką nie brakuje.Lato sprzyja spotkaniom w czasie, których Polacy często sięgają po napoje wyskokowe. Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych może skończyć się sporym wydatkiem.Mandaty wystawiane za picie piwa, wina, lub innych alkoholi w miejscu publicznym opiewają przeważnie na 100 złotych. Wszyscy liczący, że będą szybsi, niż straż miejska mogą być zaskoczeni.

TOMASZ RADZIK/East News
19.03.2022 09:08 Warszawa. Strażnicy miejscy ukarali kilkanaście osób za niewłaściwe korzystanie z hulajnóg elektrycznych

Warszawa. Strażnicy miejscy uważnie przyglądają się osobom, które korzystają z hulajnóg elektrycznych. Od początku września ukarali mandatami już kilkanaście osób. Wszystko dzięki nowym uprawnieniom.

Kraków
19.03.2022 08:58 Kraków: straż miejska znalazła leżącego na trawniku nastolatka. Był nagi od pasa w dół

Kraków: straż miejska poinformowała o niecodziennym zdarzeniu. W samym centrum miasta w trawie znalazła nieprzytomnego nastolatka, który był nagi od pasa w dół. Chłopak był kompletnie pijany.Badane będą dokładnie okoliczności tego zdarzenia.