wtv.pl > Polska > W Poznaniu wykorzystują monitoring miejski w walce z piciem w miejscach publicznych
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:17

W Poznaniu wykorzystują monitoring miejski w walce z piciem w miejscach publicznych

Straż miejska w Poznaniu pokazuje, że mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym można otrzymać nawet kiedy w pobliżu nie ma patrolu
Straż Miejska Miasta Poznania

Okazuje się, że mandat za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych można dostać, nawet kiedy w okolicy nie ma patrolu. Poznańska straż miejska pokazała zdjęcia z monitoringu miejskiego. Operatorzy kamer obserwują ławeczki i skwery, a zdjęcia udostępnione przez strażników pokazują, że amatorów piwa pod chmurką nie brakuje.

Lato sprzyja spotkaniom w czasie, których Polacy często sięgają po napoje wyskokowe. Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych może skończyć się sporym wydatkiem.

Mandaty wystawiane za picie piwa, wina, lub innych alkoholi w miejscu publicznym opiewają przeważnie na 100 złotych. Wszyscy liczący, że będą szybsi, niż straż miejska mogą być zaskoczeni.

Miejski monitoring pomaga w karaniu za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym

Straż miejska z Poznania postanowiła w obrazowy sposób pokazać, gdzie picie alkoholu jest zabronione. Operator monitoringu miejskiego ma niebywale trudne zadanie.

- Spożywanie napojów alkoholowych jest zabronione w miejscu publicznym [...] Mamy dla Państwa garść zdjęć, które doskonale obrazują, gdzie alkoholu się nie spożywa - przekazuje poznańska straż miejska.

W komunikacie zamieszczono kilka przykładów amatorów trunków wyskokowych. Fotografie udowadniają, że nie ma tutaj znaczenia wiek.

>

Źródło: Straż Miejska Miasta Poznania

Nie tylko alkohol spożywany na terenie całego miasta Poznania to problem. Straż miejska pokazuje, że część mieszkańców stolicy Wielkopolski zachęcona tropikalnymi upałami rozbiera się i do napojów wyskokowych dołączają również opalanie niemal całego ciała... w centrum miasta na oczach innych osób.

>

Źródło: Straż Miejska Miasta Poznania

Patrol może być skierowany wprost do ciebie

Osoby, które liczą, że uda im się schować butelki z alkoholem w związku z nadchodzącą strażą miejską mogą być zaskoczone, iż mandat i tak zostanie wystawiony na ich dane. Dlaczego?

- W pierwszym półroczu 2021 roku operatorzy monitoringu miejskiego przekazali do realizacji 1062 interwencje dot. spożywania alkoholu straży miejskiej lub policji - informuje poznańska straż miejska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Operatorzy kamer miejskiego monitoringu widząc, że w miejscu publicznym rozpoczyna się impreza, wysyłają zgłoszenie o konieczności podjęcia działania. Wskazywane jest konkretne miejsce oraz opis osób, które należy ukarać.

Niektóre wnioski trafiły do sądu

Amatorów publicznego spożywania alkoholu nie brakuje. Możliwe, że część osób nawet nie wie, iż oko kamery uchwyciło ich w czasie zabawy.

- Tylko w czerwcu strażnicy miejscy ukarali mandatami karnymi 119 osób za spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, 12 osób pouczyli, a 6 wniosków skierowali do sądu - informuje poznańska formacja.

W ubiegłym miesiącu do izby wytrzeźwień w stolicy poznania trafiło aż 47 osób. Okazuje się, że monitoring miejski to skuteczny sposób na walkę z osobami ignorującymi przepisy.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: sm.poznan.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Straż Miejska Miasta Poznania

Powiązane