wtv.pl > Sławomir Nitras

Sławomir Nitras

Sławomir Nitras

awantura w sejmie - nitras - kaczyński
19.03.2022 09:18 Awantura w Sejmie z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. "Łobuzie jeden!"

W trakcie środowego posiedzenia Sejmu Sławomir Nitras wdał się w kłótnię z marszałek Elżbietą Witek. Poseł KO zwrócił się też do Jarosława Kaczyńskiego. "Cham, cham, po prostu cham" – usłyszeliśmy na sali plenarnej.Podczas obrad Sejmu Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej chciał rozpocząć rozmowę dotyczącą akcji służb w sprawie Marka Kuchcińskiego.Przypomnijmy, że w 2019 roku ujawniono, że w trakcie służbowych podróży ówczesnego marszałka Sejmu na pokładzie rządowych samolotów znajdowali się również członkowie rodziny członka Prawa i Sprawiedliwości.Poseł KO zamierzał złożyć wniosek formalny w związku z zatrzymywaniem przez CBA osób, które według wiedzy Nitrasa nie mają związku ze sprawą. Po wyłączeniu mikrofonu parlamentarzysty Witek zaprosiła go do swojego gabinetu.– Nie jestem pani asystentem – odpowiedział członek Koalicji Obywatelskiej, po czym zwrócił się do wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika.

Terlikowski o Nitrasie
19.03.2022 09:15 Katolicki publicysta Tomasz Terlikowski w obronie Sławomira Nitrasa: "W PL katolicy większością już nie są"

Tomasz Terlikowski nieoczekiwanie staje w obronie słów Sławomira Nitrasa. Kontrowersyjna wypowiedź polityka nazwana została przez dziennikarza "nieaktualną już w dużej mierze diagnozą". Obrony ze strony katolickiego publicysty Sławomir Nitras z pewnością się nie spodziewał.

Tusk o Nitrasie
19.03.2022 09:09 Donald Tusk skrytykował słowa Sławomira Nitrasa. "My jesteśmy katolikami w większości"

Donald Tusk podczas wystąpienia w Płońsku odniósł się do kontrowersyjnych słów Sławomira Nitrasa, wypowiedzianych podczas Campusu Polska Przyszłości. Były premier przestrzegł działaczy PO przed tego typu retoryką.

Sławomir Nitras
19.03.2022 09:05 Fala oburzenia po słowach Sławomira Nitrasa o karze dla Kościoła katolickiego. Reagują przedstawiciele wszystkich stron sceny politycznej

Media społecznościowe grzmią po sobotniej wypowiedzi Sławomira Nitrasa o chęci ukarania Kościoła za jego związki z władzą. Swoje oburzenie wyrazili nie tylko przedstawiciele partii rządzącej, ale również PSL, a nawet Lewicy. Czy takie podejście przemówi do wyborców Koalicji Obywatelskiej?

Przemysław Czarnek o PO
19.03.2022 09:05 Przemysław Czarnek twierdzi, że celem PO jest "dechrystianizacja Polski". Polityk skomentował wypowiedź Sławomira Nitrasa

Przemysław Czarnek skomentował sobotnie wystąpienie Sławomira Nitrasa podczas Campusu Polska Przyszłości, gdzie poseł KO przekonywał, że już wkrótce przywileje jakimi cieszą się katolicy, zostaną im odebrane. Zdaniem ministra edukacji, to droga ku "dechrystianizacji Polski". Przemysław Czarnek najprawdopodobniej przekonany jest o tym, że udało mu się rozgryźć główną partię opozycyjną. Czarnek wzburzony wypowiedzią Nitrasa Wpis na Twitterze Przemysława Czarnka jest nawiązaniem do wystąpienia Sławomira Nitrasa podczas organizowanego przez niego Campusu Polska Przyszłości. Tuż po spotkaniu z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, przedstawiciele młodzieży zgromadzonej na wydarzeniu, mogli zadawać pytania obecnym gościom. Jedno z nich dotyczyło rozdziału Kościoła od państwa po odsunięciu od władzy Zjednoczonej Prawicy. - Spokojnie, w perspektywie czasu dojdzie do ograniczenia roli Kościoła w państwie - odpowiedział Sławomir Nitras - Powiem więcej: uważam, że dojdzie za naszego życia, może nawet w tym pokoleniu do tego, kiedy katolicy w Polsce staną się mniejszością - dodał polityk. Jak stwierdził poseł, katolików trzeba będzie "opiłować z pewnych przywilejów". Zaskoczony tą wypowiedzią Przemysław Czarnek, postanowił skomentować ją w mediach społecznościowych. Minister edukacji odpowiada Przemysław Czarnek zamieścił na swoim Twitterze nagranie wypowiedzi Sławomira Nitrasa pochodzącej z TVP Info i opatrzył ją wymownym komentarzem. Maski opadły całkowicie. Jeden z głównych celów PO i jej starego (nowego) szefa jest zupełnie oczywisty: dechrystianizacja Polski na wzór tego co się dzieje na Zachodzie - napisał minister edukacji - Kto wam to zlecił? - dopytywał. Maski opadły całkowicie. Jeden z głównych celów PO i jej starego (nowego) szefa jest zupełnie oczywisty: dechrystianizacja Polski na wzór tego co się dzieje na Zachodzie. Kto wam to zlecił? https://t.co/HmmcWfUMPO— Przemysław Czarnek (@CzarnekP) August 29, 2021 Tuż pod postem Przemysław Czarnek podzielił się refleksją o tym, czyje postawy przypomina mu zachowanie posła KO. Taka sama argumentacja jak Julii Brystygier z UB, tow. Radkiewicza z MBP, Gomułki itp. Czasy się zmieniają, ale nie PO i Nitras - stwierdził polityk. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTVKontrowersje wokół nowej roli Przemysława Czarnka. Trafił do rady rozwoju technologii reaktorów jądrowychMinisterstwo chce całkowitej nauki stacjonarnej. Nie będzie też dzielenia dzieci pod kątem zaszczepieniaPrzemysław Czarnek straszy gwałtami i morderstwami. "To się dzieje na potęgę w Niemczech czy we Francji"źródło: interia.pl, wtv.pl, twitter.com