wtv.pl > Sanepid

Sanepid

Sanepid jest wyspecjalizowaną instytucją publiczną, która zajmuje się dbaniem o bezpieczeństwo w zakresie zdrowia publicznego.

Rybnik
19.03.2022 09:20 Dantejskie sceny w Rybniku. W ruch poszła ryba i papier toaletowy

Sanepid w Rybniku obrzucono papierem toaletowym, a do budynku wrzucono zdechłą rybę. Portal WTV dotarł do szczegółów zajścia. Organizator - Paweł Tanajno - opowiedział nam o całej akcji.Geneza konfliktu na linii sanepid w Rybniku - Paweł Tanajno sięga czasów decyzji o zamknięciu klubów. Właściciele lokalu Face to Face odmówili stosowania się do obostrzeń i narazili się inspekcji.Datę zgromadzenia przy ulicy ul. Kpt. L. Janiego 1 w Rybniku celowo wyznaczono na 4 czerwca. - Akcja była związana z wydarzeniami, które miały miejsce wcześniej. Wczoraj otwierał się klub Face to Face, który padł ofiarą nielegalnych działań policji i sanepidu - tłumaczył lider Strajku Przedsiębiorców.

Kąpielisko w Koszalinie zamknięte przez sanepid z powodu bakterii E.coli i enterokoki
19.03.2022 09:18 Kąpielisko w Koszalinie zamknięte z powodu wykrycia bakterii E.coli i enterokoków

Kolejne problemy osób wypoczywających na północy kraju. W Koszalinie sanepid podjął istotną decyzję. Powodem jest wykrycie bakterii E.coli i enterokoków.Wakacje 2021 nie należą do najbardziej udanych dla wszystkich miłośników urlopów i wypoczynku. IMGW nieustannie ostrzega przed burzami i niebezpiecznymi gradobiciami.Nad bezpieczeństwem nieustannie czuwa również sanepid. W okresie wakacji do obowiązków tej formacji dochodzi badanie wody w czynnych i strzeżonych kąpieliskach.Niestety nie wszyscy mogą cieszyć się z ochładzających kąpieli. O szczęściu w nieszczęściu mówić mogą przede wszystkim osoby wypoczywające w Koszalinie.

30-latek hospitalizowany po zakażeniu "mięsożerną" bakterią Vibrio vulnificus
19.03.2022 09:13 30-latek zakaził Vibrio vulnificus w Morzu Bałtyckim. Trafił do szpitala

30-letni mężczyzna mieszkający w Międzyzdrojach trafił do szpitala, gdzie lekarze ustalili, iż mięśnie jego nogi zostały "zjedzone" przez Vibrio vulnificus, mięsożerną bakterię z Morza Bałtyckiego.- Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30-letniego mieszkańca Międzyzdrojów - przekazł portal iswinoujscie w poniedziałek wieczorem.Karetka wezwana została przez mężczyznę z powodu wyjątkowo silnego bólu nogi. Dodatkowo kończyna mocno spuchła, największa opuchlizna znajdowała się w okolicy uda.

Pixabay/Arcaion
19.03.2022 09:06 Opole Lubelskie bez wody do picia. Sanepid wydał specjalne ostrzeżenie

Niepokojące doniesienia ze wschodniej Polski. Sanepid ostrzega, że woda z wodociągu w Opolu Lubelskim jest niezdatna do spożycia. Mieszkańcy kilku pobliskich miejscowości również nie powinni jej pić.

Gniezno
19.03.2022 08:59 Gniezno. Policja szuka sprawcy ataku na sanepid. Doszło do uszkodzenia mienia

Gniezno. Przy użyciu spreju zdewastował elewację stacji sanepidu. Nie wiedział, że za rogiem jego działania rejestruje kamera. Policja wydała pilny apel. Funkcjonariusze proszą o pomoc w poszukiwaniach.Do zdarzenia doszło 17 lipca po godzinie 11:00. Przy ulicy Świętego Wawrzyńca 18, w Gnieźnie doszło do uszkodzenia elewacji sanepidu przy użyciu spreju. Po bezskutecznych poszukiwaniach sprawcy, służby wydały oficjalny komunikat, publikując materiał z monitoringu.

Joanna Gajcy/East News - zdjęcie ilustracyjne
19.03.2022 08:59 Kąpiele w Darłówku Wschodnim zabronione. Wykryto groźną bakterię

Sanepid postanowił zamknąć kąpielisko nr 2 w Darłówku Wschodnim. Wszystko z powodu wykrycia niebezpiecznej bakterii. To nie pierwszy tego typu przypadek.

Sanepid
19.03.2022 08:59 Sanepid wydał komunikat. Long Chips wycofane z obrotu

Sanepid wydał pilny komunikat. Popularny produkt Long Chips natychmiast wycofany z obrotu. Sprawdź, czy nie masz go w kuchni.Państowa Inspekcja Sanitarna przeprowadziła kontrolę wewnętrzną w firmie Merkury S.A. Wykryto błędy w deklaracji dotyczących wyróżnienia występowania alergenów. Chodzi o gluten mleko i gorczycę.

Sanepid
19.03.2022 08:57 Sanepid pilnie wycofuje produkty mięsne

Sanepid natychmiast wycofuje produkty mięsne z obrotu. Zawierały toksyczną substancję. Koniecznie sprawdź, czy nie masz ich w swojej kuchni.Główny Inspektor Sanitarny wydał pilny apel w sprawie wycofania z obrotu niektórych wyrobów mięsnych. Wszystko przez wzgląd na toksyczne substancje. Przy produkcji przeanalizowanych produktów wykorzystano zanieczyszczony tlenek etylenu.

sanepid - lodziarnie
19.03.2022 08:56 Sanepid wykrył bakterie w lodziarniach nad morzem. Zamknięto kilkanaście z nich

Sanepid zbadał kilkadziesiąt lodziarni nad morzem, które oferowały lody z automatu. W blisko połowie z nich odkryto obecność szkodliwych bakterii. Zamknięto 16 placówek.Inspektorzy sanitarni przebadali aż 50 punktów gastronomicznych w pasie nadmorskim. Szczegóły akcji przeprowadzonej przez zachodniopomorski sanepid przytacza internetowy serwis rmf24.pl.Jak ustalono, aż w 23 z 50 przebadanych partii odkryto enterobakterie.