wtv.pl > Polityka > Dantejskie sceny w Rybniku. W ruch poszła ryba i papier toaletowy
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 09:20

Dantejskie sceny w Rybniku. W ruch poszła ryba i papier toaletowy

Rybnik
Facebook/Paweł Tanajno

Sanepid w Rybniku obrzucono papierem toaletowym, a do budynku wrzucono zdechłą rybę. Portal WTV dotarł do szczegółów zajścia. Organizator - Paweł Tanajno - opowiedział nam o całej akcji.

Geneza konfliktu na linii sanepid w Rybniku - Paweł Tanajno sięga czasów decyzji o zamknięciu klubów. Właściciele lokalu Face to Face odmówili stosowania się do obostrzeń i narazili się inspekcji.

Datę zgromadzenia przy ulicy ul. Kpt. L. Janiego 1 w Rybniku celowo wyznaczono na 4 czerwca. - Akcja była związana z wydarzeniami, które miały miejsce wcześniej. Wczoraj otwierał się klub Face to Face, który padł ofiarą nielegalnych działań policji i sanepidu - tłumaczył lider Strajku Przedsiębiorców.

Sanepid w Rybniku obrzucony papierem. Do biura trafiła zdechła ryba

- Należy przypomnieć, że sanepid rybnicki wykazał się wyjątkową służalczością wobec reżimu, nadużyciami uprawnień urzędniczych - zarzucił Tanajno i przypominał o 60 tysiącach złotych kary dla Face to Face za naruszenie obostrzeń.

- Chcieliśmy przypomnieć sanepidowi w Rybniku, że pamiętamy, że nie zapomnimy o tym, co zrobili. Ludzie, którzy dopuścili się jawnego nadużycia uprawnień prędzej czy później za to odpowiedzą - dodawał.

Tanajno w rozmowie z naszą redakcją wskazał, że akcja przebiegła bez zakłóceń. Na miejscu nie doszło do interwencji funkcjonariuszy policji. Sprawa została przekazana organom ścigania dopiero po fakcie.

Spytaliśmy także o zdechłą rybę, która została wrzucona do biura. - Rybę chcieliśmy wręczyć. Prosiliśmy, żeby pani przypieczętowała, że ryba wpłynęła do sanepidu - wyjaśnił lider Strajku Przedsiębiorców.

Poniższe zdjęcia zostały wykonane przez Pawła Tanajnę.

>
>

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: WTV

Tagi: Rybnik Sanepid
Powiązane