wtv.pl > Polska > Kąpielisko w Koszalinie zamknięte z powodu wykrycia bakterii E.coli i enterokoków
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:18

Kąpielisko w Koszalinie zamknięte z powodu wykrycia bakterii E.coli i enterokoków

Kąpielisko w Koszalinie zamknięte przez sanepid z powodu bakterii E.coli i enterokoki
(zdjęcie ilustracyjne) Marek BAZAK/East News

Kolejne problemy osób wypoczywających na północy kraju. W Koszalinie sanepid podjął istotną decyzję. Powodem jest wykrycie bakterii E.coli i enterokoków.

Wakacje 2021 nie należą do najbardziej udanych dla wszystkich miłośników urlopów i wypoczynku. IMGW nieustannie ostrzega przed burzami i niebezpiecznymi gradobiciami.

Nad bezpieczeństwem nieustannie czuwa również sanepid. W okresie wakacji do obowiązków tej formacji dochodzi badanie wody w czynnych i strzeżonych kąpieliskach.

Niestety nie wszyscy mogą cieszyć się z ochładzających kąpieli. O szczęściu w nieszczęściu mówić mogą przede wszystkim osoby wypoczywające w Koszalinie.

Sanepid zamknął kolejne kąpielisko

To właśnie w Koszalinie sanepid zadecydował o konieczności zabronienia kąpieli na Wodnej Dolinie. Powód stanowi realne zagrożenie dla życia oraz zdrowia wszystkich, którzy weszliby w kontakt z wodą.

W poniedziałek kąpielisko zostało całkowicie zamknięte. To efekt wyników badań wody. Wykazano w nich bakterie E.coli i enterokoki.

Następne badanie wody ma odbyć się w czwartek. Możliwe, że administracji Wodnej Doliny uda się zniwelować zagrożenie dla urlopowiczów i ponownie otworzyć kąpielisko.

>

Źródło: sk.gis.gov.pl

Sanepid nieustannie bada wszystkie kąpieliska nad Morzem Bałtyckim

Sezon wakacyjny to czas, gdy chętnie korzystamy z dostępu do Morza Bałtyckiego. Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli.

Niecały tydzień temu informowaliśmy, że niemal wszystkie kąpieliska na Półwyspie Helskim są zamknięte. W tamty przypadku powodem był atak sinic, które również zagrażają naszemu zdrowiu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

W koszalińskiej wodzie wykryto bakterie E.coli

Dlaczego sanepid zdecydował się na zamknięcie kąpieliska Wodna Dolina? Zakażenie enterokokami przynieść może nawet zatrucie krwi oraz posocznicę. Co więcej, urlopowiczom kąpiącym się w skażonej wodzie grozić może zakażenie w jamie brzusznej, zakażenie ran, czy miednicy.

Bakterie E.coli są nieco bardziej znane. Nie zmniejsza to jednak związanych z nimi niebezpieczeństw. Powodują bowiem m.in. silne zatrucia pokarmowe.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, polsatnews.pl Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) Marek BAZAK/East News

Powiązane