wtv.pl > Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim jest miastem leżącym w województwie małopolskim. Mieszka w nim prawie 40 tysięcy mieszkańców.

chełmek - policja
19.03.2022 09:15 Morderstwo w Chełmku pod Oświęcimiem. Nie żyje młody mężczyzna

Morderstwo w Chełmku pod Oświęcimiem. W środowy wieczór młody mężczyzna został kilkukrotnie ugodzony nożem. W wyniku śledztwa ustalono, że mordercą może być 64-latek, który sam zadzwonił na służby.Do tragedii na osiedlu Nowopole w Chełmku (woj. małopolskie) doszło w środę wieczorem, 26 sierpnia. Zgłoszenie o rannym, prawdopodobnie ugodzonym nożem 30-latku wpłynęło do służb tuż przed godziną 23.Zgłaszającym zdarzenie był 64-letni mieszkaniec Chełmka, który przekazał, że na mężczyznę z ranami klatki piersiowej natknął się, wracając z pracy.

Pixabay/_Alicja_
19.03.2022 09:09 Nie żyje Marcin Niedziela. Starosta oświęcimski miał 56 lat

Nie żyje Marcin Niedziela, starosta oświęcimski. Smutną wiadomość przekazał oddział prasowy władz powiatu. Działacz miał 56 lat.

Policja
19.03.2022 08:59 Oświęcim. Nagłe zderzenie na skrzyżowaniu, wśród poszkodowanych dzieci

Oświęcim. Dramatyczne zderzenie pojazdów osobowych. Aż pięć osób odniosło obrażenia. Pomocy wymagało dwoje małych dzieci. Na miejsce ruszyła policja, straż pożarna i ratownicy medyczni. Jak podaje Gazeta Krakowska, do zdarzenia doszło 7 sierpnia, po godzinie 11:40, tuż przy skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Dąbrowskiego w Oświęcimiu. Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w których przebywało łącznie aż pięć osób.

Oświęcim - zawał
19.03.2022 08:57 Oświęcim. Wyrzucił z samochodu nieprzytomnego brata

Przy ulicy Powstańców Śląskich w Oświęcimiu znaleziono nieprzytomnego mężczyznę. Według relacji świadków został on pozostawiony na poboczu przez kierowcę toyoty. Porzuconym okazał się jego brat. Miał zawał.Zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie, pozostawionym na jednej z oświęcimskich ulic wpłynęło do lokalnych służb w miniony piątek, 23 lipca – poinformował lokalny portal krakowwpigulce.pl.Do resuscytacji przystąpili świadkowie zdarzenia. Mężczyzna nie dawał bowiem oznak życia.

Obraz Andrzej Rembowski z Pixabay
19.03.2022 08:57 Oświęcim: 42-latek nie udzielił pomocy swojemu bratu, który miał zawał serca. Myślał, że mężczyzna był pijany

Za nieudzielenie pomocy bratu grozić mu może nawet do trzech lat pozbawienia wolności. 42-latek wysadził z samochodu na jednej z oświęcimskich ulic swojego brata, gdy ten źle się poczuł. Przekonany był, że mężczyzna jest pijany. Prawdziwą przyczyną złego samopoczucia okazał się jednak... zawał serca.

Oświęcim
19.03.2022 08:56 Oświęcim. Przy użyciu noża zaatakował 15-latka

Oświęcim. W godzinach wieczornych doszło do ataku nożownika. 16-letni chłopiec zadał aż trzy ciosy. Policja natychmiast ruszyła na miejsce. Jak informuje portal faktyoswiecim.pl, do zdarzenia doszło 22 lipca w okolicach 18:30. Przy ulicy Budowlanych, na osiedlu Chemików doszło do ataku nożownika.

Oświęcim
19.03.2022 08:52 Oświęcim: policja eksmitowała 62-latka, która przez lata znęcał się nad swoją żoną

Oświęcim: policja zastosowała nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się dla przemocowego 62-letniego mężczyzny. Jego żona od lat nie potrafiła zebrać się na odwagę, by zawiadomić policję o tym, co ją spotyka. Małżeństwu założono Niebieską Kartę, a oprawca znalazł się pod dozorem policyjnym.Do zdarzenia doszło we czwartek 3 czerwca. Policjanci z Oświęcimia zostali wezwani do awantury domowej w jednym z tamtejszych domów jednorodzinnych.

Oświęcim - pijany ojciec
19.03.2022 08:51 Pijany opiekował się 2-letnim synem. Naraził go na niebezpieczeństwo, grozi mu teraz więzienie

Policjanci z Oświęcimia zatrzymali ojca 2-letniego dziecka. Będący pod wpływem alkoholu mężczyzna przewrócił wózek, w którym przebywał malec. Grozi mu więzienie oraz ograniczenie władzy rodzicielskiej.28-letni mieszkaniec Oświęcimia mógł narazić na utratę życia lub zdrowia swoje dwuletnie dziecko. Postępowanie w sprawie mężczyzny prowadzą miejscowe służby.W sobotę 5 czerwca w okolicy godziny 19:00 do policjantów wpłynęło zawiadomienia o pijanym ojcu dwulatka, który przechodząc przez przejście dla pieszych, przewrócił wózek, w którym znajdował się chłopiec.Po zgłoszeniu złożonym przez jedną z mieszkanek na miejsce natychmiast wysłano patrol, wskazuje Wirtualna Polska, która przytacza szczegóły sprawy.

Przekazano informacji o śmierci Romana Kenta
19.03.2022 08:48 Wiceprezydent Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego przekazał przykre wieści. Nie żyje Roman Kent

Podano wiadomość o śmierci Romana Kenta. Nie żyje naoczny świadek historii, który nie pozwalał, by piekło obozów koncentracyjnych zostało zapomniane. Były więzień Auschwitz-Birkenau zmarł w wieku 92 lat.W Nowym Jorku w piątek 21 maja zmarł Roman KentByły więzień obozów koncentracyjnych od wielu lat działał na rzecz ofiar holocaustuŁodzianina mieszkającego od końca II wojny światowej w Stanach Zjednoczonych żegnają politycy z całego świata, zrzeszeni w organizacjach koledzy i koleżanki. O śmierci Romana Kenta artykuł napisał nawet New York TimesW chwili śmierci miał 92 lata. Niektóre źródła podają, iż osiągnął wiek 96 latWiceprezydent Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego przekazał, iż nie żyje Roman Kent. Christoph Heubner poinformował, że odszedł on wczoraj, w piątek 21 maja 2021 roku.While many Holocaust survivors have chosen to muffle their experiences, Roman Kent wanted to remind the world of the six million Jews who perished. https://t.co/yzy4SatDh9— NYT National News (@NYTNational) May 22, 2021

wtv
19.03.2022 08:19 Beata Szydło dostała nową posadę. Ma być członkinią Rady Muzeum przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Beata Szydło będzie jednym z członków Rady Muzeum Auschwitz-Birkenau w OświęcimiuDo nowej funkcji nominował ją minister kultury Piotr Gliński</liByła premier będzie musiała pogodzić swoje nowe obowizki z pełnieniem funkcji europosłankiCzy pochodząca z Oświęcimia Beata Szydło jest w stanie podołać nowej roli?