wtv.pl > Polska > Oświęcim: 42-latek nie udzielił pomocy swojemu bratu, który miał zawał serca. Myślał, że mężczyzna był pijany
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:57

Oświęcim: 42-latek nie udzielił pomocy swojemu bratu, który miał zawał serca. Myślał, że mężczyzna był pijany

Obraz Andrzej Rembowski z Pixabay
Obraz Andrzej Rembowski z Pixabay

Za nieudzielenie pomocy bratu grozić mu może nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

42-latek wysadził z samochodu na jednej z oświęcimskich ulic swojego brata, gdy ten źle się poczuł. Przekonany był, że mężczyzna jest pijany. Prawdziwą przyczyną złego samopoczucia okazał się jednak... zawał serca.

Porzucił brata na ulicy

Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu w ubiegły piątek. Jak ustaliła Interia, świadkowie zdarzenia relacjonowali, że przy jednej z ulic zatrzymała się Toyota, z której wysadzony został nieprzytomny mężczyzna.

Po pozostawieniu go na na poboczu, kierowca wrócił do samochodu i odjechał. Okoliczni mieszkańcy natychmiast podbiegli do mężczyzny, by udzielić mu pierwszej pomocy.

Resuscytacji podjęli się również przybyli na miejsce ratownicy z jednej z prywatnych firm zajmujących się transportem medycznym. Nieprzytomny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Okazało się, że przeszedł zawał serca. Już w szpitalu został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Policja rozpoczęła poszukiwania kierowcy auta, którym wcześniej podróżował poszkodowany. Okazało się, że z samochodu wyrzucił go jego własny brat.

Okoliczności zdarzenia

Mundurowi dotarli do mieszkania 42-letniego mężczyzny, który pozostawił na ulicy swojego brata. Mieszkaniec gminy Oświęcim przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Tłumaczył, że w piątek przywiózł do Oświęcimia swojego brata, który był nietrzeźwy. Gdy ten poinformował go, że źle się czuje, postanowił wysadzić go z auta i odjechać.

Za nieudzielenie pomocy osobie, której groziło niebezpieczeństwo utraty życia grozić mu mogą nawet trzy lata pozbawienia wolności.

42-latek został zatrzymany. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: interia.pl, wtv.pl

Źródło zdjęcia: Olerys/Wikimedia Commons - zdjęcie ilustracyjne

Tagi: Oświęcim
Powiązane