wtv.pl > Polska > Oświęcim: policja eksmitowała 62-latka, która przez lata znęcał się nad swoją żoną
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:52

Oświęcim: policja eksmitowała 62-latka, która przez lata znęcał się nad swoją żoną

Oświęcim
unsplash.com/kj2018 - zdjęcie ilustracyjne

Oświęcim: policja zastosowała nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się dla przemocowego 62-letniego mężczyzny. Jego żona od lat nie potrafiła zebrać się na odwagę, by zawiadomić policję o tym, co ją spotyka. Małżeństwu założono Niebieską Kartę, a oprawca znalazł się pod dozorem policyjnym.

Do zdarzenia doszło we czwartek 3 czerwca. Policjanci z Oświęcimia zostali wezwani do awantury domowej w jednym z tamtejszych domów jednorodzinnych.

Oświęcim: 62-latek został eksmitowany. Bił swoją żonę

Policjanci z Oświęcimia zostali wezwani do awantury domowej mającej miejsce w jednym z domów jednorodzinnych. Na miejscu znaleźli pijanego 62-letniego mężczyznę oraz jego przerażoną, 58-letnią żonę.

Mąż zachowywał się agresywnie wobec kobiety i, jak się okazało, nie był to pierwszy raz, gdy doszło do podobnego zdarzenia. Od wielu lat małżonka była dręczona przez swojego oprawcę, ale bała się zgłosić sprawę gdziekolwiek.

Pochwycony mężczyzna miał we krwi 1,7 promila alkoholu. Został przewieziony na komisariat, gdzie po zebraniu materiału dowodowego postanowiono o założeniu rodzinie Niebieskiej Karty. Ponadto 62-latek będzie został wyeksmitowany z domu i otrzymał zakaz zbliżania się do swojej żony przez najbliższe dwa tygodnie.

W obecności policjantów mężczyzna zabrał najpotrzebniejsze rzeczy z domu i opuścił go. Otrzymał listę ośrodków, w których może tymczasowo się schronić.

Ważna jest szybka reakcja - to mogło spotkać każdego

Sprawą zajęła się już prokuratura. Mężczyźnie postawiono zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policja apeluje, by w takich sprawach nie pozostawać obojętnym. Często reakcja rodziny, znajomych, sąsiadów lub nawet przypadkowych przychodniów, może zmienić całkowicie życie ofiary na lepsze.

Prócz policji, podobnymi sprawami zajmuje się również Niebieska Linia (pod numerem 800 120 002) oraz Fundacja Centrum Praw Kobiet (numer interwencyjny 600 070 717).

Ofiary przemocy często mają ogromne trudności, by gdziekolwiek zgłosić sprawę. Jeśli jesteś świadkiem przemocy w twoim otoczeniu, reaguj!

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [wtv.pl][oswiecim.policja.gov.pl]

zdjęcie główne: [unsplash.com/kj2018 - zdjęcie ilustracyjne]

Powiązane