wtv.pl > Nbp

Nbp

Narodowy Bank Polski

NBP
19.03.2022 09:20 NBP ujawniło w sprawozdaniu, ile wykryto falsyfikatów polskich banknotów

NBP wykazało, że choć fałszywe banknoty wciąż krążą po rynku, to jest ich mniej niż w latach ubiegłych. Podobna kwestia dotyczy falsyfikowania monet - podróbek jest coraz mniej. W łatwy sposób można sprawdzić, czy banknot, którym się posługujemy jest prawdziwy.Warto sprawdzić, czy na pewno zawsze mamy do czynienia z prawdziwymi pieniędzmi. Za zapłatę fałszywką mogą czekać nas konsekwencje.

Duda Andrzej
19.03.2022 09:12 Andrzej Duda podpisał ustawę. Sprzedawca nie będzie miał prawa odmówić klientowi płatności gotówką

Osoby niekorzystające z karty płatniczej mogą być spokojne. Andrzej Duda podpisał we wtorek ustawę o środkach płatniczych. Zgodnie z jej założeniami, sprzedawca lub usługodawca nie będzie mógł odmówić klientowi zapłaty w formie gotówkowej.

TRICOLORS/East News
19.03.2022 09:02 NBP przyzna nagrody dla dziennikarzy ekonomicznych. W jury Danuta Holecka

NBP ogłosił konkurs, w którym wyłoni najlepszych dziennikarzy ekonomicznych. Jednak dużo większe emocje wzbudza kapituła, która ma wyłonić laureatów. W jury zasiądzie bowiem Danuta Holecka, czołowa prezenterka TVP.

wtv
19.03.2022 08:19 NBP podał datę, kiedy banknot z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego wejdzie do obiegu

Do 9 listopada 2021 r. ma pojawić się banknot z wizerunkiem Lecha KaczyńskiegoPrezes NBP, Adam Glapiński, uroczyście podpisał stosowne dokumentyZmarły w katastrofie smoleńskiej prezydent ma przyozdobić nosiłam 20 złotowyIlość planowanych sztuk banknotów z Lechem Kaczyńskim, to według informacji podawanych przez NBP, 80 tys.W sobotę 10 kwietnia prezes NBP uroczyście podpisał projekt banknotu z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. Znane są już pierwsze dokładne informacje w związku z tym przedsięwzięciem.Prezydent Lech Kaczyński zostanie uhonorowany przez Narodowy Bank Polski (NBP) osobną linią banknotów z wizerunkiem. To pierwszy tego typu ukłon w stronę zmarłych w katastrofie smoleńskiej.