wtv.pl > Afera Mailowa

Afera Mailowa

afera mailowa

afera mailowa
12.06.2022 02:01 Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie ws. ataków hakerskich. Padły oskarżenia w stronę Rosji

Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie ws. ataków hakerskich i afery mailowej w rządzie. Według niego, atak odbywał się z terenu Federacji Rosyjskiej i był zorganizowany na bardzo dużą skalę. Dane zostały przekazane wicepremierowi przez polski kontrwywiad. Trwa zabezpieczanie dowodów oraz procedury wyjaśniające.

afera mailowa
19.03.2022 09:19 Szare eminencje w rządzie PiS. Kto jeszcze pojawia się w ujawnionych rzekomych mailach Dworczyka i Morawieckiego?

Afera mailowa zawładnęła mediami, które co rusz analizują kolejne wypowiedzi polityków. Dziennikarze pochylają się jednak przede wszystkim nad Michałem Dworczykiem i Mateuszem Morawieckim, nie zwracając szczególnej uwagi na inne osoby, które miały brać udział w konwersacjach. Czy poznaliśmy kolejne szare eminencje rządu PiS?Prócz pracowników KPRM w korespondencji pojawić się miał m.in. Mariusz Chłopik związany z PKO. Pełni tam funkcję... dyrektora biura Ekstraklasy i gamingu.

Flickr/Kancelaria Premiera, https://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/
19.03.2022 09:11 Afera mailowa. Dworczyk wydał na kolację 4,3 tys. zł. PiS i opozycja komentują

Afera mailowa z udziałem szefa KPRM Michałem Dworczykiem trwa. W internecie pojawił się e-mail, z którego wynika, że minister zapłacił za kolację 4,3 tys. zł. Politycy PiS bronią Dworczyka, który znalazł się pod ostrzałem opozycji.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 09:10 Kolejny e-mail związany z Krzysztofem Skórzyńskim wyciekł do sieci. Dziennikarz doradzał Dworczykowi nie tylko w sprawie szczepionek

Afera mailowa trwa. W internecie pojawił się drugi e-mail, który Michał Dworczyk miał wysłać do premiera Mateusza Morawieckiego. W treści wiadomości szef KPRM nawiązał do rozmowy z Krzysztofem Skórzyńskim. Zakres “doradztwa” dziennikarza TVN24 mógł być znacznie szerszy.

Andrzej Duda
19.03.2022 09:05 Wyciekły e-maile rzekomego doradcy prezydenta. W treści plany pozyskania wyborców opozycji

Wyciekła treść kolejnego maila, wykradzionego przez hakerów z elektronicznych skrzynek mailowych członków rządu. Pochodzi rzekomo od doradcy prezydenta, który opisuje w nim charakterystykę wyborców partii opozycyjnych i zastanawia się nad tym, jak duże są szanse na przyciągnięcie ich do głosowania na Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich w 2020 r. Autor wiadomości dostrzega realną szansę pozyskania poparcia części wyborców Lewicy. Wyciek kolejnego maila Afera mailowa, która rozpoczęła się od ogłoszenia 9 czerwca na Twitterze Michała Dworczyka, że na jego skrzynkę mailową włamali się hakerzy, ma swój dalszy ciąg. Wyciekła kolejna wiadomość, mająca być napisana przez rzekomego doradcę prezydenta Piotra Agatowskiego i wysłana do byłego sekretarza stanu w MSWiA Pawła Majewskiego na początku lutego 2020 r., przed wyborami prezydenckimi. Nazwisko Agatowskiego nie pojawia się na liście sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, ale według nieoficjalnych informacji, ma on od dłuższego czasu doradzać prezydentowi Polski. W mailu napisanym podobno właśnie przez niego, napotykamy na charakterystykę wyborców partii opozycyjnych oraz rozważania na temat możliwości przeciągnięcia ich na stronę urzędującego prezydenta w drugiej turze wyborów. Co ma wspólnego Andrzej Duda z Lewicą?Według autora maila, wyborcy PiS bez wątpienia staną za prezydentem i zagłosują na niego w obu turach wyborów. Duże szanse Andrzej Duda będzie miał również u sympatyków Kukiz'15, którzy "lubią prezydenta, mniej PiS". <div id=”onnetworkPlayer”></div><script async type="text/javascript"src="https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=MWZMLDIzNzgsMA==&cid=onnetworkPlayer"></script> "Do przejęcia w drugiej turze" mieliby być również wyborcy PSL, którym, zdaniem autora maila blisko do PiS, choć uważają się za "lepszych". Co ciekawe, zwolenników rzekomy doradca prezydenta szuka również wśród elektoratu Lewicy. - Najbliżsi nam to paradoksalnie byli komuniści i osoby starsze - pisze w wiadomości. Zaznacza również, że wielu z wyborców Lewicy nie jest przekonana do ruchu LGBT+, stąd nić porozumienia z Andrzejem Dudą. Partia Razem mogłaby zostać skuszona, według słów autora maila, programami prospołecznymi oferowanymi przez PiS i popieranymi przez prezydenta. Zdecydowany brak zwolenników urzędującej głowy państwa nadawca listu dostrzega w zwolennikach KO, którzy "zrobią wszystko, by zaszkodzić PiS" oraz Wiosny. - Można zapomnieć - pisze o nich rzekomy doradca prezydenta. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTVAndrzej Duda podpisał ustawę o gruntach leśnych w Stalowej Woli i JaworznieAndrzej Duda pożegnał Karolinę Kaczorowską na Twitterze. "Była niezwykle miła i życzliwa ludziom"Kulisy zmiany w relacjach Dudy z Gowinem. "Będę czekał i się przyglądał"Źródło: onet.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Andrzej Iwanczuk/Reporter - zdjęcie ilustracyjne