wtv.pl
Jakub Kaminski/East News

Jakub Kaminski/East News

Kolejny e-mail związany z Krzysztofem Skórzyńskim wyciekł do sieci. Dziennikarz doradzał Dworczykowi nie tylko w sprawie szczepionek

21 Września 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Afera mailowa trwa. W internecie pojawił się drugi e-mail, który Michał Dworczyk miał wysłać do premiera Mateusza Morawieckiego. W treści wiadomości szef KPRM nawiązał do rozmowy z Krzysztofem Skórzyńskim. Zakres  “doradztwa” dziennikarza TVN24 mógł być znacznie szerszy.

Kolejny dzień, kolejny mail Dworczyka w sieci. Skórzyński doradzał nie tylko ws. szczepień

We wtorek w sieci pojawił się drugi e-mail, który szef KPRM Michał Dworczyk miał wysłać do premiera Mateusza Morawieckiego. W treści po raz kolejny pojawia się nazwisko dziennikarza TVN24 Krzysztofa Skórzyńskiego.

“No cóż nic nie pozostaje bez konsekwencji. TVN24 robi materiał o mnie do "Czarno na Białym" - jak rozumiem tematem przewodnim korupcja polityczna - sejmiki. Sądząc z pytań będzie dużo o moim wyroku sprzed 19 lat za posiadanie amunicji z II wojny światowej - temat wielokrotnie opisany- ale warto zawsze przypomnieć. Solidnie podeszli do sprawy - wiem że przepytali ludzi z bloku, w którym wówczas mieszkałem, szukali materiałów z wypowiedzeniami policji z tamtego okresu, itp. Kolejny temat - związki z A. Macierewiczem, obecne działania - m.in. radny Kałuża na Śląsku, organizacja sejmików. Niestety, nie wiedząc co to za program poszedłem za radą Krzyśka Skórzyńskiego i dałem się nagrać - co to za program dowiedziałem się w czasie nagrania. Jutro będę wiedział więcej czego się spodziewać i dam znać”, czytamy w treści e-maila, który wyciekł do internetu. Pisownia jest autentyczna.

Jeżeli wiadomość jest prawdziwa, to wszystko wskazuje na to, że Krzysztof Skórzyński doradzał Michłowi Dworczykowi nie tylko w sprawie szczepień.

Skórzyński zawieszony po wycieku wiadomości o szczepionkach

Afera mailowa Michała Dworczyka wybuchła w czerwcu 2021 r. Jednak dopiero we wrześniu na jaw wyszły zaskakujące powiązania szefa KPRM z dziennikarzem TVN24.

W poniedziałek 20 września w sieci pojawił się e-mail, w którym polityk prosi dziennikarza o pomoc w zredagowaniu przemówienia na konferencję prasową. Skórzyński naniósł poprawki na tekst zaproponowany przez Dworczyka.

Minister napisał: “Apelujemy do seniorów, którzy chcą zapisać się na szczepienia, aby pozostali w domach. Wszystkie szczepionki, które dostarczą nam producenci do końca marca - dla ponad 3 mln osób - zostały rozdysponowane".

Z kolei dziennikarz zmienił ten fragment: Apelujemy do seniorów, którzy chcą jeszcze zapisać się na szczepienia, aby jutro zostali w domach i nie szli do przychodni POZ. Wszystkie terminy na szczepienia, które zostały zaplanowane do końca marca, zostały już zarezerwowane. Tym samym rozdysponowane już zostały wszystkie szczepionki, które dostarczą nam producenci do końca marca - dla ponad 3 mln osób”.

Następnie Skórzyński odniósł się do innej części e-maila, sugerując, że przypominanie Polakom o tym, w jakim sposób nasz kraj pozyskuje szczepionki, jest zbędne.

Portal branżowy press.pl donosi, że Michał Dworczyk i Krzysztof Skórzyński znają się od wielu lat. W e-mailu, który miał zostać wysłany 17 grudnia 2010 r. polityk zwrócił się do dziennikarza powitaniem: “Cześć Stary”.

W związku z wątpliwościami co do zaangażowania Krzysztofa Skórzyńskiego redakcja TVN24 postanowiła go zawiesić. Stacja czeka na wyjaśnienie sprawy.

Krzysztof Skórzyński dołączył do ekipy TVN w 2006 r. Jest reporterem polityczno-społecznym “Faktów” TVN24. Od września 2020 r. prowadzi program na żywo “Sprawdzam”, w którym dziennikarz przepytuje gości, weryfikuje fake newsy i komentuje luki w przepisach.

Jak dobrze znasz polskich aktorów? Większość ma kłopoty przy 7. pytaniu. Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 10

W rolę papieża wcielił się:

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Donald Tusk ocenia wypowiedzi Morawieckiego i Suskiego o cenach podstawowych produktów: "Bardzo szczera deklaracja, polityczna deklaracja"

  • Morawiecki zapytany przez dziennikarzy o cenę chleba. Nietuzinkowa odpowiedź premiera

  • Marek Suski został zapytany o cenę kostki masła. Jego odpowiedź rozbawiła internautów

Maria GlinkaAutor

Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Polska

Weekendowa przerwa techniczna w bankach. Jakie utrudnienia czekają na klientów?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Polska

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany lotnisku. Służby zabrały mu telefon i leki

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska

Prof.Horban: Rada Medyczna coraz bliżej zarekomendowania obostrzeń. Ograniczenia na wzór Francji

Czytaj więcej >
Straż Graniczna komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Polska

"Odmówili złożenia takiego wniosku w Polsce". SG komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Czytaj więcej >
Protesty: pod Kancelarią Premiera rozbiło się "czerwone miasteczko"

Polska

Protest pracowników sądów i prokuratur. Pod KPRM wyrosło "czerwone miasteczko"

Czytaj więcej >
Lublin

Polska

Lublin: Odnaleziono ciała trójki martwych dzieci. Ich matka przyznała się, że to ona je zabiła

Czytaj więcej >