wtv.pl > Adrian Zandberg

Adrian Zandberg

Adrian Zandberg jest współzałożycielem i członkiem Zarządu Krajowego powstałej przed wyborami parlamentarnymi 2015 roku partii Razem. Z wykształcenia doktor nauk humanistycznych, historyk.

Lewica
13.06.2022 02:02 Afera wokół zdjęcia polityków Lewicy na Orlenie

Lewica, a właściwie politycy partii Razem znaleźli się w ogniu krytyki. Za pośrednictwem Twittera Adrian Zandberg opublikował zdjęcie z wegańskim hot dogiem. W tle można było dostrzec logo stacji paliwowej Orlen. Lewica w wyniku rozmów z PiS-em wynegocjowała środki z Funduszu Odbudowy na dofinansowanie szpitali powiatowych, budowę 75 tysięcy mieszkań oraz powołania specjalnego komitetu monitorującego wydatki obecnego oraz przyszłego rządu, który będzie dysponował środkami z unijnych grantów oraz pożyczekSejmowe głosowanie dotyczące wyrażenia zgody na ratyfikację Funduszu poparła nie tylko Lewica, ale i Koalicja Polska oraz Polska 2050. Cała krytyka przelała się jednak na polityków Wiosny, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i RazemDziś Adrian Zandberg wyruszył z politykami partii w objazd po Polsce, by informować o realnych skutkach przyjęcia poprawek Lewicy. Wraz z członkami ugrupowania wykonał zdjęcie na tle stacji OrlenuO godzinie 10 politycy Lewicy ogłosili podróż po mniejszych miejscowościach celem rozmów na temat Krajowego Planu Odbudowy. Pierwszym miejscem, który odwiedził Adrian Zandberg, był Mińsk Mazowiecki. W wydarzeniu udział brała rzeczniczka Razem - Dorota Olko oraz posłanka Razem z okręgu warszawskiego - Magdalena Biejat.

Lewica
19.03.2022 08:46 Niekończące się komentarze pod zdjęciem Zandberga. Poseł Lewicy: "Parówka nie zastąpi mózgu"

Opublikowane przez Adriana Zandberga zdjęcie, na którym będący w trasie politycy Lewicy pozują na tle loga PKN Orlen, wywołało lawinę reakcji politycznych rywali ugrupowania. Ostro zareagował też Andrzej Rozenek, poseł formacji, który odpowiadając na jeden z komentarzy, wskazał, że "parówka nie zastąpi mózgu".O mocno kontrowersyjnym zdjęciu opublikowanym przez jednego z liderów Lewicy pisaliśmy TUTAJ. Sfotografowanie się na tle stacji należącej do zarządzanego przez Daniela Obajtka Orlenu na kilka dni po udzieleniu PiS poparcia w sprawie unijnego Funduszu Odbudowy wywołało ogromne zamieszanie w mediach społecznościowych.Chwila przerwy na wegańskiego hotdoga i jedziemy dalej. Kolejny przystanek - Siedlce! pic.twitter.com/qRLjgkT0hX— Adrian Zandberg (@ZandbergRAZEM) May 7, 2021 Sprawę, rzecz jasna, szybko powiązano ze znakomitymi relacjami, jakie łączą Obajtka z Prawem i Sprawiedliwością, wspominając przy tym również czystki w zakupionej przez paliwowego giganta Grupie Polska Press. Część internautów pytała, czy zdjęcie oznacza, że Lewica popiera podobne działania.

wtv
19.03.2022 08:36 Poseł w kultowym serialu TVP? Prawie nikt nie wiedział, do sieci trafiło niecodzienne nagranie

"Ballada o Januszku" zdaniem głównego bohatera miała przedstawiać wszystkie lęki przedstawicieli polskiej prawicy. Kolegę tytułowego "Januszka" zagrał sam Adrian Zandberg. Przypomnijmy, że jest on jednym z liderów partii Razem oraz sejmowego klubu Lewicy. Swoimi przemyśleniami na temat PRL-owskiej produkcji podzielił się za pomocą mediów społecznościowych. Dzień Dziecka stał się dla posła okazją do opowiedzenia swoim sympatykom o tym nietypowym epizodzie aktorskim. TVP gościło na swojej antenie Zandberga już w 1988 rokuAdrian Zandberg na swoim Instagramie podzielił się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa. Wyjaśnił, że w okresie dorastania wystąpił w znanej produkcji. Mało kto wiedział, że grał ważną rolę w jednym z najlepiej oglądanych programów Telewizji Polskiej. Informacja ta zaskoczyła opinię publiczną. Jak się okazuje, Zandberg swoje umiejętności medialne szlifował już od najmłodszych lat. Poza "Balladą o Januszku" nie występował już w innych serialach rozrywkowych."W sumie są tam wszystkie lęki polskiej prawicy na jednym obrazku: w filmie wyprodukowanym w Polsce Ludowej, zamiast uczyć się religii, prowadzę nieformalną edukację seksualną" - tłumaczy Zandberg na swoim Instagramie.TVP w 1988 roku przedstawiło swoim widzom adaptację powieści Sławomira Łubińskiego. Serial ten opowiadał o bezgranicznej miłości Gieni Smoliwąs do swojego rozrabiającego syna. Poseł Lewicy wcielił się w postać Arka Żurka. Przypomnijmy, że był on kolegą Janusza, który sprowadzał go na złą drogę. Warto dodać, że Zandberg ukończył wtedy 9 rok życia. Kultowa produkcja biła wówczas rekordy popularności.