wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Poseł w kultowym serialu TVP? Prawie nikt nie wiedział, do sieci trafiło niecodzienne nagranie

2 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVP wydaje wiele popularnych seriali. Jednym z nich jest słynna już "Ballada o Januszku". Główną rolę grał w nim przedstawiciel jednego z największych ugrupowań w Sejmie. Internauci postanowili przypomnieć aktorski epizod znanego polityka

"Ballada o Januszku" zdaniem głównego bohatera miała przedstawiać wszystkie lęki przedstawicieli polskiej prawicy. Kolegę tytułowego "Januszka" zagrał sam Adrian Zandberg. Przypomnijmy, że jest on jednym z liderów partii Razem oraz sejmowego klubu Lewicy. Swoimi przemyśleniami na temat PRL-owskiej produkcji podzielił się za pomocą mediów społecznościowych. Dzień Dziecka stał się dla posła okazją do opowiedzenia swoim sympatykom o tym nietypowym epizodzie aktorskim. 

TVP gościło na swojej antenie Zandberga już w 1988 roku

Adrian Zandberg na swoim Instagramie podzielił się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa. Wyjaśnił, że w okresie dorastania wystąpił w znanej produkcji. Mało kto wiedział, że grał ważną rolę w jednym z najlepiej oglądanych programów Telewizji Polskiej. Informacja ta zaskoczyła opinię publiczną. Jak się okazuje, Zandberg swoje umiejętności medialne szlifował już od najmłodszych lat. Poza "Balladą o Januszku" nie występował już w innych serialach rozrywkowych.

"W sumie są tam wszystkie lęki polskiej prawicy na jednym obrazku: w filmie wyprodukowanym w Polsce Ludowej, zamiast uczyć się religii, prowadzę nieformalną edukację seksualną" - tłumaczy Zandberg na swoim Instagramie.

TVP w 1988 roku przedstawiło swoim widzom adaptację powieści Sławomira Łubińskiego. Serial ten opowiadał o bezgranicznej miłości Gieni Smoliwąs do swojego rozrabiającego syna. Poseł Lewicy wcielił się w postać Arka Żurka. Przypomnijmy, że był on kolegą Janusza, który sprowadzał go na złą drogę. Warto dodać, że Zandberg ukończył wtedy 9 rok życia. Kultowa produkcja biła wówczas rekordy popularności. 

Podobne artykuły

Sebastian Kaleta stanął w obronie Tadeusza Rydzyka w kontekście procesu Lux Veritatis

Polityka

Problemy z prawem Tadeusza Rydzyka. Sebastian Kaleta skomentował

Czytaj więcej >
Ekspertka od mowy ciała przyjrzała się zachowaniu Mateusza Morawieckiego

Polityka

Ekspertka oceniła mowę ciała Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński w Sejmie.

Polityka

Jeden poseł PiS głosował za poprawką KO. Był nim Jarosław Kaczyński

Czytaj więcej >
WP

Polityka

Sondaż United Survey na zlecenie WP. PiS znowu na prowadzeniu

Czytaj więcej >
Widzowie TVN mogli podejrzeć, jak Elżbieta Witek odblokowuje swoje urządzenie.

Polityka

Elżbieta Witek nagrana podczas odblokowywania sprzętu. Materiał w TVN

Czytaj więcej >
Jacek Sasin w programie Polsat News.

Polityka

Sasin z ostrymi słowami w stronę Budki. "Powinien przeprosić Polaków"

Czytaj więcej >