TVP przedstawiło znanemu parlamentarzyście niecodzienną propozycję. Screen z serialuŹródło: Screen z serialu
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 2 Czerwca 2020

Poseł w kultowym serialu TVP? Prawie nikt nie wiedział, do sieci trafiło niecodzienne nagranie

TVP wydaje wiele popularnych seriali. Jednym z nich jest słynna już "Ballada o Januszku". Główną rolę grał w nim przedstawiciel jednego z największych ugrupowań w Sejmie. Internauci postanowili przypomnieć aktorski epizod znanego polityka. Jak poradził sobie w swojej roli kontrowersyjny parlamentarzysta?

"Ballada o Januszku" zdaniem głównego bohatera miała przedstawiać wszystkie lęki przedstawicieli polskiej prawicy. Kolegę tytułowego "Januszka" zagrał sam Adrian Zandberg. Przypomnijmy, że jest on jednym z liderów partii Razem oraz sejmowego klubu Lewicy. Swoimi przemyśleniami na temat PRL-owskiej produkcji podzielił się za pomocą mediów społecznościowych. Dzień Dziecka stał się dla posła okazją do opowiedzenia swoim sympatykom o tym nietypowym epizodzie aktorskim. 

Pilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słówPilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słówCzytaj dalej

TVP gościło na swojej antenie Zandberga już w 1988 roku

Adrian Zandberg na swoim Instagramie podzielił się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa. Wyjaśnił, że w okresie dorastania wystąpił w znanej produkcji. Mało kto wiedział, że grał ważną rolę w jednym z najlepiej oglądanych programów Telewizji Polskiej. Informacja ta zaskoczyła opinię publiczną. Jak się okazuje, Zandberg swoje umiejętności medialne szlifował już od najmłodszych lat. Poza "Balladą o Januszku" nie występował już w innych serialach rozrywkowych.

"W sumie są tam wszystkie lęki polskiej prawicy na jednym obrazku: w filmie wyprodukowanym w Polsce Ludowej, zamiast uczyć się religii, prowadzę nieformalną edukację seksualną" - tłumaczy Zandberg na swoim Instagramie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński zapytany przez Lis o to, dlaczego nie ma żony. Zrobiło się gorąco
2. UE ma pomysł na nowy podatek. Liczy na 10 mld euro wpływów

TVP w 1988 roku przedstawiło swoim widzom adaptację powieści Sławomira Łubińskiego. Serial ten opowiadał o bezgranicznej miłości Gieni Smoliwąs do swojego rozrabiającego syna. Poseł Lewicy wcielił się w postać Arka Żurka. Przypomnijmy, że był on kolegą Janusza, który sprowadzał go na złą drogę. Warto dodać, że Zandberg ukończył wtedy 9 rok życia. Kultowa produkcja biła wówczas rekordy popularności. 

TVP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent ogłosił nowy program. Każdy Polak może dostać nawet kilka tysięcy złotych, wystarczy spełnić jeden warunek
  2. Policyjna akcja w Komorowie. Mężczyzna zabarykadował się w domu. Akcja antyterrorystów pod Warszawą
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności