wtv.pl > Polityka > Niekończące się komentarze pod zdjęciem Zandberga. Poseł Lewicy: "Parówka nie zastąpi mózgu"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:46

Niekończące się komentarze pod zdjęciem Zandberga. Poseł Lewicy: "Parówka nie zastąpi mózgu"

Lewica
Twitter/Adrian Zandberg

Opublikowane przez Adriana Zandberga zdjęcie, na którym będący w trasie politycy Lewicy pozują na tle loga PKN Orlen, wywołało lawinę reakcji politycznych rywali ugrupowania. Ostro zareagował też Andrzej Rozenek, poseł formacji, który odpowiadając na jeden z komentarzy, wskazał, że "parówka nie zastąpi mózgu".

O mocno kontrowersyjnym zdjęciu opublikowanym przez jednego z liderów Lewicy pisaliśmy TUTAJ. Sfotografowanie się na tle stacji należącej do zarządzanego przez Daniela Obajtka Orlenu na kilka dni po udzieleniu PiS poparcia w sprawie unijnego Funduszu Odbudowy wywołało ogromne zamieszanie w mediach społecznościowych.

Sprawę, rzecz jasna, szybko powiązano ze znakomitymi relacjami, jakie łączą Obajtka z Prawem i Sprawiedliwością, wspominając przy tym również czystki w zakupionej przez paliwowego giganta Grupie Polska Press. Część internautów pytała, czy zdjęcie oznacza, że Lewica popiera podobne działania.

Fala komentarzy pod zdjęciem Zandberga

Na ten moment zdjęcie Adriana Zandberga skomentowano już przeszło 3 tysiące razy, a wśród odpowiedzi znaczną część stanowią reakcje polityków, w tym posłów Koalicji Obywatelskiej, która poprzednio jawnie skrytykowała decyzję Lewicy o przegłosowaniu ratyfikacji w sprawie Funduszu.

Wpis skomentowała choćby Katarzyna Lubnauer, od wbicia szpilki Zandbergowi nie powstrzymał się również lider PO Borys Budka.

Od komentarza nie powstrzymali się również członkowie Konfederacji, którzy w miniony wtorek również opowiedzieli się przeciwko ratyfikacji unijnego Funduszu.

Do słownych przepychanek na Twitterze dołączyli ponadto członkowie Lewicy. W dość osobliwy sposób na komentarz lidera Związkowej Alternatywy Piotra Szumlewicza odpowiedział poseł formacji Andrzej Rozenek.

Parówka nie zastąpi mózgu. Nigdy. Wiemy to od czasu "eksperymentów" komisji smoleńskiej Macierewicza, napisał opozycyjny poseł.

Adrian Zandberg: Obajtek opuści Orlen w chwilę po tym, jak zdobędziemy władzę

Wielu komentujących zwracało uwagę, że fotografia była jedynie żartem z osób, które sugerowały, że poparcie rządu w głosowaniu zaowocuje przyszłą koalicją PiS-Lewica.

W piątkowy wieczór zamieszanie wokół zdjęcia skomentował również sam zainteresowany, zapewniając, że głosy dotyczące współpracy z partią rządzącą to "zasługujący na wyśmianie absurd".

Adrian Zandberg odniósł się też do wspomnianego przejęcia Polska Press przez PKN Olen. Jednocześnie zapewnił, że Daniel Obajtek opuści spółkę po tym, jak Lewica przejmie władzę.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter