wtv.pl > Polityka > Andrzej Duda podpisał ustawę o gruntach leśnych w Stalowej Woli i Jaworznie
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 09:05

Andrzej Duda podpisał ustawę o gruntach leśnych w Stalowej Woli i Jaworznie

Piotr Molecki/East News
wtv.pl

Andrzej Duda podpisał ustawę o wycince lasów państwowych pod budowę fabryki. Po zakończeniu prac ruszy zakład produkujący auta elektryczne Izera.

Andrzej Duda podpisał Ustawę z dnia 23 lipca 2021 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych.

Jak przekonywał prezydent, ustawa jest zaadresowana do Stalowej Woli i Jaworzna. - Ta ustawa stwarza dzisiaj niespotykaną szansę dokonania skoku rozwojowego - komentował podczas spotkania.

Andrzej Duda podpisał ustawę o wycince lasów pod fabrykę

- Nigdy nie zgodziłbym się na ogólny mechanizm przekształcania terenów lasów państwowych na przemysłowe - zapewniał Duda. Polityk przekonuje jednak, że przypadek dwóch gmin jest szczególny. Mowa o konieczność przemysłowej odbudowy rejonu.

Przebudowę przejdzie aż 238 hektarów w Jaworznie oraz 996 w Stalowej Woli. Stanowi to aż 80 działek, które w ciągu najbliższych lat, będą stanowić nowe miejsca pracy.

Ustawa wchodzi w życie 11 sierpnia. Wykonawca fabryki Izera ma 10 lat na sfinalizowanie budowy. Po upływie terminy, przy niewywiązaniu się z warunków umowy, Lasy Państwowe będą mogły domagać się zwrotu gruntów lub odszkodowania.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

źródło: wtv.pl