wtv.pl > Gospodarka > Lidl uruchamia usługi pocztowe. Część sklepów otwarta w niedziele niehandlowe
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:04

Lidl uruchamia usługi pocztowe. Część sklepów otwarta w niedziele niehandlowe

Marek BAZAK/East News
Marek BAZAK/East News

Odpowiadając na decyzje konkurencyjnych sieci, Lidl postanowił uruchomić usługi pocztowe w części swych placówek. W praktyce markety pozostaną tym samym otwarte również w niedziele niehandlowe. "Wierzymy, że to rozwiązanie wpłynie pozytywnie na komfort naszych klientów" – informuje Lidl Polska.

Ustawa wprowadzająca zakaz handlu w niedziele weszła w życie w marcu 2018 roku. Po przeszło trzech latach obowiązywania rozporządzenia kolejne sieci wprowadzają rozwiązania umożliwiające ominięcie restrykcji.

Na podobną decyzję zdecydowali się przedstawiciele Lidla. "Od 5 września w związku z rozwojem usług pocztowych część sklepów tej sieci będzie czynna także w niedziele niehandlowe" – poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Niedziele niehandlowe. Lidl będzie otwarty

Począwszy od 5 września, w niedziele objęte zakazem handlu otwarte pozostaną markety, które uzyskały status placówki pocztowej. W praktyce oznacza to, że oprócz standardowych zakupów klienci otrzymają też możliwość odbierania przesyłek.

W nadesłanym do naszej redakcji komunikacie Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska, podkreśla, że spółka jest jedną z ostatnich sieci, która zdecydowała się na otwarcie części sklepów we wszystkie dni tygodnia.

Jak dodała, Lidl odpowiada w ten sposób na potrzeby klientów.

Odpowiedź na działania konkurencji

Do decyzji o otwarciu części placówek zostaliśmy zmuszeni w wyniku działań innych uczestników rynku – wyjaśniła Robaszkiewicz.

Lidl zaznacza, że decyzja została poprzedzona "długotrwałymi wnikliwymi analizami wielu uwarunkowań", w tym oczekiwań konsumentów.

Sieć wyraża nadzieję, że rozwiązanie pozytywnie wpłynie na komfort klientów sieci, którzy niejednokrotnie pytali o możliwość robienia zakupów w niedziele niehandlowe.

Markety będą otwarte w lokalizacjach, w których podobną działalność prowadzą inne sieci. W realizacji procesu Lidlowi partnerować będą DHL oraz PointPack.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

źródło: wtv.pl

Tagi: Lidl Zakupy
Powiązane