wtv.pl

Autorzy

Maja Staśko

Maja Staśko

Maja Staśko - aktywistka, dziennikarka, autorka książek i scenariuszy

Zobacz artykuły >
Patrycja Haber

Patrycja Haber

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Aktualnie jest na trzecim roku studiów doktoranckich na tym samym uniwersytecie. Jej rozprawa doktorska dotyczy dziennikarstwa śledczego i detektywistyki. Podczas studiów magisterskich, jeden semestr studiowała dziennikarstwo w Lizbonie na Unversidade Católica Portuguesa. Odbywała praktyki w portalu Interia.pl, od 2020 roku związana jest z portalem Dziennik Śledczy. Jej ostatnie publikacje to m.in. reportaże "Molestowanie seksualne dziecka czy wykorzystanie władzy policyjnej w walce o nie" i "Zorganizowana grupa przestępcza kominiarzy". Wierzy w dziennikarstwo, które może pomóc ludziom.

Zobacz artykuły >
Weronika Szatkowska

Weronika Szatkowska

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Terapeutka LGBTQ+ FRIENDLY i pedagożka specjalna. Prywatnie wokalistka, zajmuje się tworzeniem i produkcją muzyki. Interesuje się też arteterapią, czyli terapeutycznym wpływem sztuki na psychikę ludzką. Obserwatorka życia politycznego. Bezpartyjna, walcząca z nierównościami społecznymi. Niezwykle ważne są dla niej prawa kobiet, prawa dziecka i prawa mniejszości w Polsce.

Zobacz artykuły >
Jan Kietliński

Jan Kietliński

Jestem byłym studentem stosunków międzynarodowych na Uczelni Łazarskiego. Interesują mnie tematy sfery społecznej i kulturowej. Uwielbiam podróżować i poznawać nowe zwyczaje i tradycje, pasjonuje mnie lokalny folklor. Odwiedziłem ponad 40 krajów i uważam się za obywatela świata. Płynnie władam językiem angielskim i rosyjskim, a w planie mam naukę kilku języków skandynawskich.

Zobacz artykuły >