wtv.pl > Victor Orban

Victor Orban

Victor Orban

Jarosław Kaczyński
15.06.2022 02:02 Jarosław Kaczyński ogłosił ważną wiadomość. Podpisał wspólną deklarację partii prawicowych z całej Europy

Jarosław Kaczyński ogłosił ważną wiadomość. Poinformował Polaków o podpisaniu wspólnej deklaracji liderów partii pracowicowych z państw europejskich. Dokument ma sprzeciwiać się polityce Unii Europejskiej jako "superpaństwa". Deklaracja może utworzyć w Unii nowy front prawicowych partii, który zapowiadano już od dłuższego czasu.

Ujawniono, że Victor Orban inwigilował dziennikarzy przy użyciu oprogramowania szpiegowskiego Pegasus
19.03.2022 09:18 Victor Orban wykorzystywał Pegasusa do inwigilowania dziennikarzy i opozycjonistów na całym świecie

Ujawniono, że Viktor Orban korzystał z oprogramowania Pegasus do szpiegowania dziennikarzy. Na celowniku premiera Węgier znaleźli się nie tylko rodzimi publicyści, ale również pracownicy CNN, "New York Times", czy "Wall Street Journal". Pegasus miał być zakupiony niedawno również przez polskie służby.Po raz kolejny międzynarodowa arena spogląda na politykę Viktora Orbana jako coś, co przeczy idei demokratycznego państwa. Premier Węgier miał inwigilować dziennikarzy.Brytyjski "The Guardian" ujawnił, że Viktor Orban wykorzystuje oprogramowanie szpiegowskie Pegasus do obserwacji i śledzenia poczynań dziennikarzy oraz opozycjonistów. Na liście znalazły się nawet głowy państw.