wtv.pl > Sinice

Sinice

sinice

Sinice
19.03.2022 09:19 Sinice znowu w Bałtyku. Trzeba bardzo uważać

Tegoroczne wakacje nad wodą mogą niektórych negatywnie zaskoczyć. Warunki pogodowe są idealne dla rozkwitu sinic, które od kilku lat starannie psują urlopy osób wypoczywających nad Bałtykiem. Ich obecność w wodzie jest szkodliwa dla zdrowia dla wszystkich kąpiących się, a jednocześnie sinice stanowią duże zagrożenie ekologiczne dla Bałtyku.

Niebezpieczeństwo nad Bałtykiem. Sanepid zamyka kąpieliska na Helu
19.03.2022 08:54 Niemal wszystkie kąpieliska na Półwyspie Helskim są zamknięte. Sanepid ostrzega przed sinicami

Rozpoczynasz swój urlop nad morzem? Nie mamy dobrych wiadomości. Sanepid zamyka kolejne kąpieliska. Na Półwyspie Helskim zabroniono kąpieli już w większości. Zagrożenie dla zdrowia jest realne.Wysoka temperatura, urlopy i wakacje w szkołach. Trwa sezon wyjazdów i korzystania z uroków lata. Niestety osoby, które zdecydowały się na wypoczynek nad morzem, mogą być niepocieszone kolejnymi komunikatami sanepidu.Główny Inspektorat Sanitarny nieustannie bada stan wody w polskim morzu. Wnioski nie są zadowalające. Konieczne jest podejmowanie trudnych decyzji.

Sinice
19.03.2022 08:54 Wakacje 2021: sinice atakują. Zamknięte są już niektóre kąpieliska

Sinice rozpoczęły swój rozkwit w wodach Bałtyku. To oznacza, że niektóre kąpieliska będą zamknięte. Należy pamiętać, żeby w razie informacji o zamknięciu danej przestrzeni nie wchodzić do wody - grozi to problemami ze zdrowiem. Sinice od kilku lat są regularnym problemem w Bałtyku. Wszystko przez temperaturę.