wtv.pl > Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

RCB
19.03.2022 09:19 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega. Wczoraj utonęło 6 osób

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed nierozważnymi kąpielami w czasie upałów. Poinformowało, że w jedynie w sobotę utonęło 6 osób. Jak co roku, RCB przypomina o podstawowych zasadach bezpiecznej kąpieli - bez alkoholu i ostrożnie. Od długiego weekendu czerwcowego informowano o wielu przypadkach utonięć związanych z nieodpowiedzialnym zachowaniem plażowiczów.

deszcz
19.03.2022 09:15 Ostrzeżenie III stopnia i alert RCB dla dwóch powiatów. Powodem bardzo silne opady deszczu

Powiaty karkonoski i jeleniogórski otrzymały alert RCB. Te dwa regiony objęte zostały również ostrzeżeniem III stopnia IMGW. - Całkowita suma opadów na południu powiatu może osiągnąć około 110 mm - przekazał synoptyk IMGW Janusz Zieliński. Uważać trzeba nie tylko tam, prognoza pogody na wtorek nie przypomina niedawnych, letnich dni.Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert dla dwóch powiatów. Jest to bezpośrednio związane z prognozą pogody i szacunkami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.- Intensywne opady deszczu w powiecie karkonoskim i Jeleniej Górze w woj. dolnośląskim. Suma opadów może osiągnąć około 110 mm - czytają w alercie RCB mieszkańcy regionu.❗❗Uwaga Alert RCB❗❗Intensywne opady deszczu w powiecie karkonoskim i Jeleniej Górze w woj. dolnośląskim. Suma opadów może osiągnąć około 110 mm. IMGW wydał dla tych powiatów ostrzeżenia 3. stopnia. pic.twitter.com/xG5MJb7pC2— Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (@RCB_RP) August 24, 2021

morze
19.03.2022 08:56 Od 1 kwietnia utonęło 189 osób. Tylko w miniony weekend nad wodą zginęło 12 osób

Wakacje 2021 to kolejny sezon, który zapisze się w historii tragicznie. Tylko w niedzielę utonęły 4 osoby. Wszystkich tych zgonów dało się uniknąć. Służby apelują o rozwagę, wystarczy odrobina rozsądku, by nie narażać życia swojego, swoich najbliższych oraz ratowników.Dane przekazywane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na temat zgonów w czasie trwania wakacji 2021 są wyjątkowo dramatyczne.Nadal wielu urlopowiczów ginie z powodu utonięcia. Przyczyn jest wiele, jednak efekt zawsze przynosi ze sobą mobilizację służb. Niestety ratownicy nie zawsze są w stanie pomóc poszkodowanym.

Kolejny tragiczny weekend nad wodą i na drogach
19.03.2022 08:54 Utonięcia i śmiertelne wypadki na drogach. Kolejny niebezpieczny wakacyjny weekend w kraju

Dramatyczne statystyki służb ponownie są zmorą w czasie letnim. Okres wakacji to czas, gdy wiele osób skupia się na dobrej zabawie i zapomina o podstawie, czyli bezpieczeństwie. Przynosi to ze sobą opłakane skutki. Codziennie podawane są wiadomości na temat kolejnych zgonów. Sytuacja jest poważna, potwierdzają to tragiczne liczby.Wakacje to czas, gdy służby nie mogą liczyć na odpoczynek. Ich praca w tym okresie skupia się na dbaniu o bezpieczeństwo turystów oraz osób wypoczywających nad wodą.Relaks nad jeziorami i morzem to dla ratowników jeden z głównych powodów podejmowania akcji. Sytuacja jest dramatyczna. Tylko w woj. warmińsko-mazurskim w weekend utonęły 3 osoby. Jedno z ciał znaleźli kajakarze płynący rzeką Łyną.