wtv.pl > Przedszkole

Przedszkole

przedszkole

Salmonella
19.03.2022 09:17 Salmonella wykryta w przedszkolu i żłobku w Gryfinie. Placówki zamknięte do odwołania

U ok. 20 dzieci z przedszkola i żłobka im. Calineczki w Gryfinie stwierdzono występowanie pałeczek Salmonelli. Ośrodek, w którym mieszczą się instytucje został zamknięty do odwołania. Sprawę zbada sanepid.

Dyrektorka niepublicznego przedszkola w Barwicach odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej 3-latka
19.03.2022 08:52 Dyrektorka przedszkola związała dziecku ręce taśmą klejącą? 3-latek miał być niegrzeczny

W zachodniopomorskim przedszkolu doszło do naruszenia nietykalności 3-latka. Katarzynie H., dyrektorce placówki, postawione zostały zarzuty. Sprawa rozpoczęła się, gdy matka dowiedziała się, że jej syn za złe zachowanie został skrępowany taśmą klejącą.Matka jednego z dzieci uczęszczających do niepublicznego przedszkola w Barwicach w woj. zachodnio-pomorskim postanowiła zgłosić się na policję, gdy odkryła, iż jej syn został związany taśmą klejącą.Działanie dyrektorki przedszkola w Barwicach miało być formą kary. Chłopiec miał wcześniej źle się zachowywać. Prokuratura poinformowała o dalszych krokach podjętych wobec pedagożki.

wtv
19.03.2022 08:19 Otwarcie przedszkoli i żłobków już w poniedziałek? Przedstawiamy prognozy

Możliwość wznowienia stacjonarnego funkcjonowania przedszkoli od przyszłego tygodnia sygnalizował wcześniej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Zakładamy, że już od 19 kwietnia będzie możliwy powrót do przedszkoli - mówił Czarnek na antenie RMF FM.- Jeśli potwierdzą tendencję spadkową, to począwszy od poniedziałku jest wielka szansa, żebyśmy wracali do przedszkoli, w kolejnym tygodniu do klas I-III i do kolejnych klas szkół podstawowych, a następnie w maju do szkół ponadpodstawowych, tak żeby w maju już wszyscy byli w systemie stacjonarnym - przywołał słowa ministra portal rmf24.pl.Czarnek zapewnił ponadto, że zarówno tegoroczne matury, jak i egzaminy ósmoklasisty odbędą się w planowanym terminie. Przypomnijmy, że ze względu na długi okres nauczania zdalnego w minionych miesiącach na egzaminach obowiązywać ma ograniczony zakres materiału.