wtv.pl
Dyrektorka niepublicznego przedszkola w Barwicach odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej 3-latka

(zdęcie ilustracyjne) Marek BAZAK/East News, ZOFIA BAZAK

Dyrektorka przedszkola związała dziecku ręce taśmą klejącą? 3-latek miał być niegrzeczny

18 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W zachodniopomorskim przedszkolu doszło do naruszenia nietykalności 3-latka. Katarzynie H., dyrektorce placówki, postawione zostały zarzuty. Sprawa rozpoczęła się, gdy matka dowiedziała się, że jej syn za złe zachowanie został skrępowany taśmą klejącą.

Matka jednego z dzieci uczęszczających do niepublicznego przedszkola w Barwicach w woj. zachodnio-pomorskim postanowiła zgłosić się na policję, gdy odkryła, iż jej syn został związany taśmą klejącą.

Działanie dyrektorki przedszkola w Barwicach miało być formą kary. Chłopiec miał wcześniej źle się zachowywać. Prokuratura poinformowała o dalszych krokach podjętych wobec pedagożki.

Barwice: dyrektorka niepublicznego przedszkola usłyszała cztery zarzuty

Polska Agencja Prasowa przekazała stanowisko Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, która prowadziła śledztwo przeciwko Katarzynie H., dyrektorce niepublicznego przedszkola.

W związku z ustaleniami poczynionymi przez śledczych przeciwko kobiecie, która miała skrępować dziecko taśmą klejącą, skierowano do Sądu Rejonowego w Szczecinku akt oskarżenia. Dyrektorce przedszkola w Barwicach Katarzynie H. oraz jej mężowi postawiono aż cztery zarzuty.

WOŚP będzie się sądzić z TVP?

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

CZYTAJ DALEJ

Ryszard Gąsiorowski, rzecznik koszalińskiej prokuratury przekazuje, iż pierwszy zarzut dotyczy naruszenia nietykalności przedszkolaka. Kolejnymi zarzutami są: złożenie fałszywych zeznań i nakłanianie dwóch pracowników przedszkola do składania fałszywych zeznań.

Czwarty zarzut nie jest związany ze skrępowaniem rąk chłopca taśmą klejącą. — [...] dotyczy zdarzenia z 12 października 2020 r. Katarzyna H. w Szczecinku prowadziła samochód w stanie nietrzeźwości — przekazał Ryszard Gąsiorowski. Kobieta miała tłumaczyć, iż leki oraz alkohol spożyła dzień wcześniej.

Nie przyznała się do jednego z zarzucanych czynów

Według relacji Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Katarzyna H. nie przyznała się do nakłaniania osób trzecich do składania fałszywych zeznań. Reszta zarzutów nie została przez nią zakwestionowana.

Mąż dyrektorki przedszkola w Barwicach przyznał się, iż złożył fałszywe zeznania w tej sprawie. Skomentował również kwestie nagrań z monitoringu, o które nie mogła doprosić się matka poszkodowanego chłopca.

Kobieta miała nie otrzymać od Katarzyny H. zapisu z kamer, gdzie widać, jak zachowuje się jej 3-letni syn. Kamery uwieczniły również karę wymierzoną przedszkolakowi.

W toku śledztwa ustalono, iż nagrania zostały umyślnie usunięte. Przyznał to z resztą małżonek Katarzyny H. Oboje zostali objęci dozorem policyjnym. Konieczne okazało się również poręcznie majątkowe w wysokości 5 tys. złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Był niegrzeczny, więc dyrektorka związała mu ręce taśmą klejącą?

Szczegóły zdarzenia z lipca 2020 roku zaskakują. Każdy rodzic powierzający swoje dziecko pod opiekę pedagoga może być przerażony myślą, że podobne kary mogłyby być stosowane na jego dziecku.

W tym przypadku mowa tylko i wyłącznie o jednorazowym incydencie. 3-latek miał być niegrzeczny i w związku z tym, jako metodę wychowawczą zastosowano skrępowanie jego rąk taśmą klejącą.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Radio Zet, PAP

Zdjęcie wyróżniające: (zdęcie ilustracyjne) Marek BAZAK/East News, ZOFIA BAZAK

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >