wtv.pl > Państwowa Inspekcja Pracy

Państwowa Inspekcja Pracy

To polski organ kontroli oraz nadzoru utworzony 3 stycznia 1919 roku. Zajmuje się przede wszystkim sprawdzaniem, czy w poszczególnych przedsiębiorstwach przestrzegane jest prawo pracy, a także analizą ewentualnych wypadków w miejscu pracy.

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 09:16 Nowelizacja ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy podpisana przez Andrzeja Dudę. Od nowego roku niektórzy dostaną nawet 12 dodatkowych dni urlopu

Andrzej Duda podpisał ustawę dodającą nawet 12 dni urlopowych. Wcześniej to Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Nowe przepisy jasno określają, kto liczyć może na dodatkowe dni wolne.Ogromna grupa pracowników zyska dzięki podpisanej przez Andrzeja Dudzie nowelizacji ustawy. Dzięki decyzji prezydenta niektórzy otrzymają nawet 12 dodatkowych dni urlopu.Zatrudnieni w Państwowej Inspekcji Pracy w całym kraju są zadowoleni. To właśnie dzięki ich petycji sytuacja zmieniła się na lepsze.Do Sejmu petycję złożył Związek Zawodowy Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy (ZZPPIP). - Dziękujemy także posłom i senatorom zaangażowanym w tę sprawę, jak i innym naszym partnerom społecznym za okazaną pomoc i solidarność - przekazali związkowcy w oficjalnym komunikacie. Co się zmieni i kto zyska dodatkowe dni urlopowe?

Marek BAZAK/East News
19.03.2022 08:59 Kontrole Inspekcji Pracy nawet w weekendy. Są już pierwsze mandaty

Kontrole Inspekcji Pracy z Opola ruszyły. Inspektorzy przeprowadzili dotychczas 80 weekendowych weryfikacji i wlepili już kilkanaście mandatów. Skupiają się przede wszystkim na bezpieczeństwie młodych zatrudnionych w trakcie prac sezonowych i legalności angażowania cudzoziemców.

wtv
19.03.2022 08:27 Nie żyje Główny Inspektor Pracy, w PIP spędził 36 lat życia. Inspekcja żegna Andrzeja Kwalińskiego

8 stycznia podano informacje o tym, że nie żyje Andrzej Kwaliński, który zapisał się na kartach historii Państwowej Inspekcji Pracy. Nikt nie spodziewał się odejścia jednego z Głównych Inspektorów Pracy.Wiadomość o tym, że nie żyje jeden z cenionych pracowników Państwowej Inspekcji Pracy, była zupełnie niespodziewana. Instytucja podała tę informację w piątek.