wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nie żyje Główny Inspektor Pracy, w PIP spędził 36 lat życia. Inspekcja żegna Andrzeja Kwalińskiego

8 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Zmarł pracownik Państwowej Inspekcji Pracy. Andrzej Kwaliński w PIP-ie przepracował ponad 30 lat. Zgodnie z informacjami na temat jego kariery w urzędzie przeszedł wszystkie możliwe szczeble zawodowe. Chociaż nie podano wiadomości na temat bezpośredn

8 stycznia podano informacje o tym, że nie żyje Andrzej Kwaliński, który zapisał się na kartach historii Państwowej Inspekcji Pracy. Nikt nie spodziewał się odejścia jednego z Głównych Inspektorów Pracy.

Wiadomość o tym, że nie żyje jeden z cenionych pracowników Państwowej Inspekcji Pracy, była zupełnie niespodziewana. Instytucja podała tę informację w piątek.

Nie żyje inspektor pracy, który w Państwowej Inspekcji Pracy zatrudniony był ponad 30 lat

Śmierć wieloletniego pracownika Państwowej Inspekcji Pracy była szokiem dla środowiska związanego z instytucją. Wiele osób nie wyobraża sobie urzędu bez osoby Andrzeja Kwalińskiego, który przez lata swojej kariery zawodowej zapisał się na kratach historii PIP-u.

- 8 stycznia 2021 r. zmarł niespodziewanie Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński, doświadczony inspektor pracy, ceniony szef i kolega - napisano na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Pracy. Podobny komunikat pojawił się na kanałach informacyjnych urzędu.

- Z przykrością zawiadamiamy, że dnia 8 stycznia 2021 r. zmarł niespodziewanie Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński, doświadczony inspektor pracy, ceniony szef i kolega. Niech odpoczywa w pokoju - czytamy w poście na Twitterze opatrzonym czarno-białym zdjęciem Głównego Inspektora Pracy.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez instytucję Andrzej Kwaliński związany był z PIP-em przez 36 lat. Gdy pojawił się na korytarzach urzędu, zajmował niskie stanowisko, a praca w terenie nie była mu obca. Przeszedł przez wszystkie szczeble dostępne w Państwowej Inspekcji Pracy, przez co posiadał wyjątkową wiedzę i doświadczenie.

Państwowa Inspekcja Pracy żegna głównego inspektora

- Stale doskonalił warsztat inspektora pracy, awansując przy tym na coraz wyższe stanowiska. 23 listopada 2017 r. objął funkcję zastępcy Głównego Inspektora Pracy, a 24 września 2020 r. został powołany na stanowisko Głównego Inspektora Pracy - przeczytać można na stronie internetowej PIP-u.

W czasie swojej kariery zawodowej Andrzej Kwaliński pracował w okręgowych inspektoratach w Kielcach oraz w Warszawie. Później trafił do Głównego Inspektoratu Pracy, a doświadczenia z pracy inspektorskiej w terenie zaowocowały wyjątkowo rzetelnym wypełnianiem swoich obowiązków.

Nie podano, co było bezpośrednią przyczyną zgonu urzędnika, który z państwową instytucją związany był przez 36 lat. Nie poinformowano również o czasie i miejscu ceremonii pogrzebowej Andrzeja Kwalińskiego. W chwili śmierci mężczyzna miał 67 lat.

Nie żyje Andrzej Kwaliński

67-letni Andrzej Kwaliński na świat przyszedł w 1954 roku. Zanim związał się z Państwową Inspekcją Pracy, studiował na Politechnice Świętokrzyskiej. Uczelnię opuścił w 1983 roku z tytułem inżyniera elektryka.

Głównym Inspektorem Pracy został 24 września 2020 roku, a wcześniej znaleźć go można było na fotelu zastępcy głównego inspektora. Rodzinie, przyjaciołom oraz współpracownikom składamy najszczersze kondolencje.

Źródło: Onet / pip.gov.pl / Twitter.com @pipgip

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Kontrowersyjne nagranie księdza w sieci. Interwencja u ministra

  • Syn Gierka pokazał grób ojca. Przekazał kilka mało znanych informacji

  • Czy ulicami Warszawy ruszy Orszak Trzech Króli? Organizatorzy wydarzenia odpowiedzieli

Podobne artykuły

Zauważono, że 14. emerytura nie została wyszczególniona przez rząd w planie finansowym przekazanym do instytucji europejskich

Gospodarka

14. emerytura nie będzie wypłacana? Rząd tego nie przewidział?

Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać

Czytaj więcej >

Gospodarka

GIS ostrzega: Wykrycie bakterii Salmonella w partii sezamu łuskanego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czytaj więcej >

Gospodarka

Rząd bierze się za emerytów. Zachęta do dłuższej praca pojawi się w KPO

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Rekordowo wysoka waloryzacja emerytur i świadczenie bez podatku. Emeryci będą mieli się z czego cieszyć?

Czytaj więcej >