wtv.pl > Ostrzeżenie Publiczne Dotyczące Żywności

Ostrzeżenie Publiczne Dotyczące Żywności

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności

tabletki
19.03.2022 09:07 GIS ostrzega przed popularnymi suplementami. 3 produkty wycofane ze sprzedaży

GIS znów ostrzega przed niebezpiecznymi produktami. Tym razem niezdatne do użytku okazały się trzy suplementy diety. Towary są już wycofywane z obrotu handlowego.

Materiały prasowe Biedronka
19.03.2022 09:06 GIS alarmuje. Popularne lody z Biedronki zanieczyszczone tlenkiem etylenu

GIS wydał kolejne ostrzeżenie publiczne dotyczące niebezpiecznej żywności. Tym razem niezdatne do spożycia okazały się lody, które można kupić w Biedronce. Produkty są wycofywane ze sklepów.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
19.03.2022 09:02 GIS ostrzega przed napojami roślinnymi. Wykryto tlenek etylenu

GIS wydał kolejny komunikat ostrzegawczy przed niebezpiecznością żywnością. Tym razem niezdatne do spożycia są napoje roślinne marki BJORG. Do produkcji wykorzystano bowiem składnik, który był zanieczyszczony tlenkiem etylenu.

Sanepid wycofuje lody w całej Polsce
19.03.2022 09:02 Tysiące lodów wycofanych ze sklepów. Pilny komunikat GIS. Masz je w lodówce? Nie wolno ich jeść

Aż 12 rodzajów lodów ma w trybie natychmiastowym zniknąć ze sklepów w całej Polsce. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed partiami zanieczyszczonymi tlenkiem etylenu. - Obecność tej substancji w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona. Sanepid wykrył w lodach produkowanych przez "FF Marka Własna" Spółka z o. o. niedozwoloną substancję. W trzech zakładach produkujących lody na całą Polskę kontrolujący wykryli substancję zanieczyszczoną tlenkiem etylenu. Trafił on do aż 12 marek lodów, które pojawiły się w sklepach w całym kraju.- Nie należy spożywać partii wyrobów określonych w tym komunikacie - podkreśla w komunikacie GIS.

WTV
19.03.2022 08:59 GIS ostrzega. Pizza z Lidla może być groźna dla osób z alergią na gluten

GIS ostrzega przed pizzą, którą można kupić w sklepach sieci handlowej Lidl. W trakcie badania okazało się, że mimo deklaracji producenta artykuł zawiera gluten, co może stanowić poważne zagrożenie dla alergików. Produkt jest wycofywany.

Froneri
19.03.2022 08:57 Firma Froneri wycofuje niektóre lody z obrotu. Chodzi o tlenek etylenu

Froneri wycofuje niektóre partie lodów z obrotu. Przy produkcji zastosowano śladowe ilości tlenku etylenu. FRONERI Polska Sp. z o.o. wydała oficjalny komunikat w sprawie wycofywania części produktów lodowych. Wszystko przez wzgląd na obecność tlenku etylenu w jednej z substancji stabilizujących. Stężenie substancji przekroczyło normy dozwolone w przepisach Unii Europejskiej.