wtv.pl > Niedziela Niehandlowa

Niedziela Niehandlowa

niedziela niehandlowa

5 września to niedziela niehandlowa czy handlowa?
19.03.2022 09:14 Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobisz zakupy 5 września?

Czy dziś jest niedziela handlowa? Wielu Polaków zadaje sobie 5 września to pytanie. W 2021 roku niedziel handlowych jest tylko 7. Zakaz handlu jest coraz śmielej obchodzony przez kolejne duże sieci handlowe. Czy i gdzie zrobisz dziś zakupy?Sytuacja z niedzielami handlowymi oraz niedzielami niehandlowymi w Polsce stała się problematyczna. Zakaz handlu wciąż obowiązuje, jednak dzięki lukom w przepisach coraz wiecej dużych sieci decyduje się na jego obejście.Czy niedziela 5. września to niedziela handlowa? Pierwsza niedziela września jest niedzielą niehandlową, jednak nadal jest sporo miejsc, gdzie można zrobić zakupy.

Zakaz handlu
19.03.2022 09:09 Prace nad uszczelnieniem ustawy o handlu w niedzielę trwają. Pojawi się jeden wyjątek

Trwają prace nad ustawą uszczelniającą kwestie związane z zakazem handlu w niedziele. Prócz kwestii placówek pocztowych pochylono się nad kwestią dotyczącą jednej z branży. Chodzi o sprzedawców ryb.Czy okaże się, że sklepy wykorzystają tę lukę na swoją korzyść? Rządzący nie chcą do tego dopuścić.

Zakaz handlu w niedzielę
19.03.2022 08:56 Rząd nie zaostrzy zakazu handlu? Mamy komentarz Porozumienia

Zakaz handlu w niedzielę nie zostanie dodatkowo zaostrzony? Ministerstwo Jarosława Gowina i rzeczniczka Porozumienia nieprzychylnie patrzą na inicjatywę Prawa i Sprawiedliwości. Kaczyńskiemu może brakować szabel do wdrożenia surowych zmian. Jeszcze 12 lipca rzecznik rządu, Piotr Muller odniósł się do działań niektórych sieci, które przekształcają się z placówki pocztowe, by móc otworzyć sklepy w ostatni dzień tygodnia. - Musimy reagować na działania rynkowe, które by wykorzystywały pewne luki w prawie, które mogą powstać albo powstały wcześniej - deklarował.

Biedronka
19.03.2022 08:56 Biedronka otwiera kolejne sklepy. Wiemy, gdzie zrobisz zakupy w niedzielę

Niedziela niehandlowa odchodzi w niepamięć. Biedronka przekształciła 240 sklepów w placówki pocztowe. Wiadomościhandlowe.pl podały, gdzie zrobisz zakupy w ostatni dzień tygodnia. Ustawa o zakazie handlu w niedzielę dopuszcza pracę placówek pocztowych w ostatnim dniu tygodnia. Biedronka już przekształciła 240 sklepów, tak by móc codziennie prowadzić sprzedaż.Do tej pory na oficjalnej stronie dyskontu możemy zapoznać się jedynie z siedmioma oddziałami sieci, w których zrobimy zakupy w niedzielę.