wtv.pl > Mazury

Mazury

Region kulturowy położony na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Mowa o południowo-wschodnych rejonach Polski, słynących z jezior.

Pożar na jeziorze Jagodne
19.03.2022 09:20 Pożar na jeziorze Jagodne. Łódka z turystami nagle stanęła w płomieniach

Pożar na jeziorze Jagodne. Łódka na której przebywało sześciu turystów nagle stanęła w płomieniach. Do pożaru doszło w czwartek w godzinach popołudniowych. Jak podaje PAP, na miejscu jako pierwsi pojawili się policjanci, którzy rozpoczęli akcję gaśniczą. Potem dołączyli do nich ratownicy medyczni i strażacy.

pisz - tragedia
19.03.2022 09:17 Pisz. Bez zastanowienia wskoczył do wody, by pomóc żeglarzom. 14-latek nie żyje

Tragedia na Mazurach. W Piszu sześcioosobowa załoga łodzi żaglowej zahaczyła masztem o linię wysokiego napięcia. Dwie osoby wpadły do wody. 14-latek, który bohatersko ruszył im na pomoc, nie żyje.Do zdarzenia doszło we wtorek 10 sierpnia tuż przed godziną 17:00. W okolicach mostu kolejowego płynąca rzeką Pisa w Piszu żaglówka zahaczyła masztem o linię wysokiego napięcia.Na pokładzie znajdowało się sześć dorosłych osób. – To turyści z Krakowa i okolic – poinformował rzecznik prasowy policji w Piszu.

45897175135 06789ecdc4 k
19.03.2022 08:54 Mikołajki. Śmigłowiec spadł do jeziora

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Mikołajki. Śmigłowiec spadł do jeziora Tałty. Straż pożarna wyciągnęła z wody trzy osoby. Zderzenie busa i pojazdu wojskowego na drodze ekspresowej nr 3 w Zielonej Górze. Rannych jest 4 dzieciDziałaczka antyszczepionkowa zatrzymana przez policję. Próbowała bez biletu wejść na teren festiwalu muzycznego dla osób zaszczepionychWronki: Budząca grozę tragedia na miejscu pracy. Obywatel Ukrainy został przygniecionyJak podaje Radio Zet, jedna osoba została zabrana karetką do szpitala, po drugą wezwano śmigłowiec LPR, trzecia - jest przytomna. Śmigłowiec jest na głębokości około 13 metrów. Będą go wyciągać z wody płetwonurkowie. Artykuły polecane przez redakcję WTV: Źródło: wiadomosci.onet.pl, polsatnews.pl, wp.pl, wiadomosci.radiozet.pl Zdjęcie główe: Flickr / Guilhem Vellut (zdjęcie ilustracyjne) We wtorek (06.07) rano straż pożarna otrzymała zgłoszenie, że śmigłowiec wpadł do jeziora Tałty na wysokości hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Zawiadomienie o wypadku wpłynęło do o godzinie 9:34. Leciały nim trzy osoby, zostały od razu podjęte z wody i żyją.Do Jeziora Tałty wpadł helikopter! Trwa akcja ratunkowa w pobliżu Hotelu Gołębiewski.Fot. OSP Mikołajki pic.twitter.com/UBljI0lOVt— Radio Olsztyn (@RadioOlsztyn) July 6, 2021 Wirtualna Polska informuje, że pasażerów i pilota śmigłowca przetransportowano na brzeg, sama maszyna zaś zatonęła. Z nieoficjalnych informacji wynika, że był to prywatny śmigłowiec, jednak szczegóły będzie można ustalić dopiero, gdy zostanie on wyciągnięty z jeziora.

Pożar na Mazurach
19.03.2022 08:50 Mazury. Sześcioosobowa rodzina utknęła na płonącej łodzi

Na jeziorze Jagodne doszło do pożaru łodzi, na której znajdowała się 6-osobowa rodzina. Z pomocą pospieszyli inni żeglarze, MOPR oraz policja z Giżycka. Przyczyną wypadku była awaria silnika. Pożar został ugaszony tuż po ewakuacji znajdujących się na łódce osób. Pożar łodzi na MazurachWyjątkowo tragicznie mógł zakończyć się wypad 6-osobowej rodziny na Mazury. 2 czerwca w godzinach popołudniowych mężczyzna, kobieta oraz czwórka ich dzieci pływali po jeziorze łódką. Nieopodal kanału Kula, łączącego jezioro Łagodne z jeziorem Bocznym mężczyzna będący sternikiem zaczął wyczuwać niepokojącą woń spalenizny. Po pewnym czasie zauważył również dym, a następnie ogień. Okazało się, że zapaleniu uległ silnik łodzi. Rodzina została uwięziona na łódce, na której trwał pożar. Na szczęście z pomocą ruszyli inni żeglarze. Rodzina została ewakuowana z płonącej łodzi, a sprawie zawiadomione zostałe niezwłocznie odpowiednie służby. Akcja ratownicza Interwencję podjęło Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, policja oraz Państwowa Straż Pożarna z Giżycka. Płonąca łódź została ugaszona. Wrak został odholowany do brzegu oraz zabezpieczony. Na miejscu czekała już 6-osobowa rodzina. Dzięki sprawnej pomocy żeglarzy oraz MOPR-u, nikt z osób przebywających na płonącej łodzi nie został poszkodowany. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Cyk pod Piłą. Pożar pod altaną letniskową, nie żyją dwie osobyTragedia na jeziorze pozorty. 43-latek przyjechał na urlop, nie żyjeNagły alarm bombowy w szkole podstawowej. 140 osób musiało zostać ewakuowanychŹródło: fakt.pl, facebook.com