wtv.pl > Lidia Staroń

Lidia Staroń

Lidia Staroń

Lidia Staroń
12.06.2022 02:01 Lidia Staroń wybrana na RPO

Głosami większości posłów kandydatka rekomendowana przez Prawo i Sprawiedliwość, Lidia Staroń, została wybrana nową Rzeczniczką Praw Obywatelskich. Decyzję zatwierdzić będzie musiał jeszcze Senat. Kandydatka pokonała w wyborach konkurenta wytypowanego przez Koalicję Obywatelską, Polskie Stronnictwo Ludowe, Polskę 2050 i Porozumienie Jarosława Gowina, Marcina Wiącka.

Krytyczne głosy polityków na temat kandydatury, jak i samej osoby Lidii Staroń
19.03.2022 08:52 Fala krytyki skierowana w Lidię Staroń po głosowaniu w Senacie. „Lidia Staroń padła ofiarą Jarosława Kaczyńskiego”

Senat nie zgodził się, by Lidia Staroń została Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Komentarze polityków po głosowaniu pokazują stosunek do kandydatki wysuniętej przez Prawo i Sprawiedliwość. Padło nawet stwierdzenie mówiące, iż niedoszła RPO ma być ofiarą Jarosława Kaczyńskiego.Batalia o urząd Rzecznika Praw Obywatelskich trwa. Dziś Senat głosował nad kandydaturą Lidii Staroń.Polityczka, która na co dzień sama pełni rolę senatorki, próbowała przekonać, iż sprawdzi się na nowym stanowisku i można zaufać, że będzie RPO niezależnym od polityki. Lidia Staroń nie przekonała jednak innych członków izby wyższej parlamentu.Tuż po odrzuceniu jej kandydatury w sieci zaczęły pojawiać się komentarze polityczne. Niektóre z nich były dla Lidii Staroń szczególnie nieprzychylne. Nie tylko krytykowano predyspozycje polityczki do objęcia urzędu RPO po Adamie Bodnarze. Wskazywano również na ukryte zamiary obozu rządzącego wybierającego senatorkę na kandydatkę.