wtv.pl > Konferencja

Konferencja

konferencja

konferencja
12.06.2022 02:02 Pilna konferencja Michała Dworczyka. Nowe informacje ws. szczepień

Michał Dworczyk zwołał konferencję prasową, której głównym tematem będą kwestie związane ze szczepieniami - loteria szczepionkowa i nowe mutacje koronawirusa. Prócz niego wystąpili również prof. Andrzej Horban i prezes RARS Michał Kuczmierowski.

Mateusz Morawiecki
19.03.2022 09:18 Pilna konferencja premiera Morawieckiego i ministra zdrowia. Rząd obawia się jesieni

Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Premier przede wszystkim opowiedział o obawach dot. możliwego wzrostu zachorowań na jesieni oraz o sytuacji gospodarczej w Polsce. Premier zaczął jednak od chwalenia Polskiego Ładu, który miał podnieść ocenę agencji ratingowych w stosunku do Polski.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 09:05 Prezydent bierze pod uwagę możliwość wprowadzenia stanu wyjątkowego

We wtorek 31 sierpnia Andrzej Duda zwołał pilną konferencję, na której wystąpił z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem. Głównym tematem była kwestia bezpieczeństwa w związku z kryzysem na polsko-białoruskiej granicy.Spekulowano, że wystąpienie Andrzeja Dudy jest związane z wcześniejszą prośbą rządu. - Rada Ministrów postanowiła wystąpić do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na 30 dni w przygranicznym pasie, czyli na części woj. podlaskiego i lubelskiego - mówił na konferencji we wtorek Mateusz Morawiecki.O godzinie 17 Andrzej Duda postanowił ogłosić, że poważnie rozważa przychylenie się do wniosku rządu Mateusza Morawieckiego.- Inicjatywy ze strony rządowej są przeze mnie w tej chwili bardzo poważnie analizowane. Analizujemy uchwałę, którą przyjęła rada ministrów dotycząca stanu wyjątkowego, a więc umocnienia granicy, a także uspokojenia sytuacji mieszkańców. Są obawy, że może dojść do destabilizacji sytuacji. Mam nadzieję, że kiedy decyzja ta zostanie przeze mnie podjęta, to spotka się ona z pozytywną decyzją Sejmu - powiedział Andrzej Duda.

Mateusz Morawiecki
19.03.2022 08:58 Mateusz Morawiecki zorganizował konferencję z samego rana. Tematem bezpieczeństwo drogowe

Z samego rana Mateusz Morawiecki zwołał briefing prasowy w Komendzie Stołecznej Policji. Towarzyszył mu Komendant Główny Policji. Wspólnie omawiali kwestię bezpieczeństwa na drogach w czasie wakacji.Morawiecki pod koniec lipca mówił o projekcie zmian prawnych dot. kar dla piratów drogowych. Twierdził, że to "broń w walce o bezpieczeństwo i życie Polaków".