wtv.pl > Polityka > Przemysław Czarnek obrażał dziennikarza TVN. "Czy Pan rozumie w języku polskim?"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:01

Przemysław Czarnek obrażał dziennikarza TVN. "Czy Pan rozumie w języku polskim?"

przemysław czarnek - dziennikarz tvn
Pawel Wodzynski/East News

Przemysław Czarnek zapowiedział powrót uczniów do nauki stacjonarnej wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Podczas konferencji prasowej minister edukacji zaatakował też dziennikarza TVN. "Macie problemy z rozumieniem tego, co się do was mówi".

Szef Ministerstwa Edukacji i Nauki potwierdził we wtorek, że dzieci wrócą do nauki w szkołach już od 1 września. Przed rozpoczęciem roku szkolnego zachęcił też do korzystania z tzw. 300 plus na wyprawkę dla uczniów.

Pytany o restrykcje w szkołach, Przemysław Czarnek zapewnił, że rządzący opracowali liczne scenariusze, jednak nie są one brane pod uwagę. - Nie widzimy żadnych zagrożeń dla nauki stacjonarnej – mówił. O wystąpieniu szefa MEiN pisaliśmy TUTAJ.

Sprawa Elżbiety Witek

Po konferencji przyszła pora na pytania dziennikarzy. Reporter stacji TVN postanowił wypytać Czarnka o reasumpcję głosowania ogłoszoną w trakcie posiedzenia Sejmu 11 sierpnia przez Elżbietę Witek.

Marszałek Sejmu wystąpiła na antenie TVP Info, gdzie pokazała wydrukowane opinie prawników, z których miała skorzystać w środę.

Problem polega na tym, że pochodziły one sprzed trzech lat i dotyczyły innej sprawy. Więcej o sprawie przeczytasz TUTAJ.

Pytany o nieścisłości w słowach Witek minister edukacji zarzucił dziennikarzowi, że ten manipuluje faktami.

Gdy ten usiłował ustalić, czy według Czarnka marszałek Sejmu w istocie rozmawiała ze wspominanymi przez przewodniczącą izby pięcioma prawnikami, szef MEiN posądził go o brak umiejętności słuchania ze zrozumieniem.

Przemysław Czarnek do dziennikarza TVN: Mogę mówić po niemiecku

Czy Pan rozumie w języku polskim? – dopytywał ironicznie minister edukacji i nauki. - Mogę po niemiecku powiedzieć - dodał.

Kolejno zaatakował niejako całą stację, oceniając, że jej dziennikarze "często mają problemy z rozumieniem tego, co się do nich mówi".

Utarczka słowna między Przemysławem Czarnkiem a dziennikarzem stacji, której dotyczyło środowe głosowanie w Sejmie, obiega już media społecznościowe.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: wtv.pl Źródło zdjęcia: Pawel Wodzynski/East News

Powiązane