wtv.pl > Polityka > Lech Wałęsa przekazał niepokojące wieści. Były prezydent ponownie trafił do szpitala
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:01

Lech Wałęsa przekazał niepokojące wieści. Były prezydent ponownie trafił do szpitala

lech wałęsa
Piotr Molecki/East News

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Lech Wałęsa poinformował, że ponownie znalazł się w szpitalu. Informację potwierdziło gdańskie biuro byłego prezydenta.

"I znowu w szpitalu" – wpis o takiej treści pojawił się we wtorkowe popołudnie na oficjalnym profilu Lecha Wałęsy na Facebooku.

W sprawie skontaktowaliśmy się z gdańskim biurem prezydenta. Współpracownicy Wałęsy potwierdzili informację o wizycie w szpitalu legendy "Solidarności". Dodali jednak, że szczegóły zostaną podane "dopiero jutro, po badaniach".

Lech Wałęsa: Stopa cukrzycowa

Niespełna godzinę po publikacji wpisu Lech Wałęsa zaktualizował post, dodając, że pojawił się w placówce w związku ze stopą cukrzycową.

Opisywana przez noblistę dolegliwość to stosunkowo poważne, przewlekłe powikłanie cukrzycy. Wiąże się z owrzodzeniem lub zniszczeniem głębokich tkanek stopy, którym towarzyszyć mogą cechy neuropatii lub niedokrwienia.

Problemy zdrowotne prezydenta

Dzisiejsze wiadomości to, rzecz jasna, nie jedyny przykład zdrowotnych problemów Lecha Wałęsy. W marcu prezydent przeszedł poważny zabieg wymiany rozrusznika serca.

Laureat Pokojowej Nagrody Nobla poinformował wówczas, że ze względu na jego aktywny tryb życia, doszło do wyłamania się jednego z drutów. Konieczne okazało się usunięcie ciała obcego z organizmu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News