wtv.pl > Polska > Świętokrzyskie. Matka z córką zginęły w wypadku, sprawcy byli pijani
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:01

Świętokrzyskie. Matka z córką zginęły w wypadku, sprawcy byli pijani

Pixabay/_Alicja_
Pixabay/_Alicja_

Wypadek w woj. świętokrzyskim. Matka z córką zostały śmiertelnie potrącone przez samochód, a sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia. Policja schwytała trzech mężczyzn i stara się ustalić, który z nich prowadził pojazd. Wszyscy byli pijani.

Wypadek w woj. świętokrzyskim. Matka i córka zginęły na miejscu

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce w niedzielę wieczorem przy ul. Kościelnej w Daleszycach (woj. świętokrzyskie). Asp. Damian Janus z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach poinformował, że volkswagen passat potrącił dwie osoby.

To 38-letnia kobieta i 4-letnia dziewczynka - matka z córką. - Niestety, obie wskutek poniesionych obrażeń zginęły na miejscu - przekazał policjant.

Z kobietami szedł również mężczyzna i chłopiec, ale nie odnieśli obrażeń. Mężowi udało się w ostatniej chwili odciągnąć chłopca od nadciągającego pojazdu.

Sprawcy uciekli, byli pijani

Kierowca volkswagena odjechał z miejsca zdarzenia. Jednak policja namierzyła już pojazd, który prawdopodobnie brał udział w wypadku.

Asp. Damian Janus zdradził, że trwają czynności z właścicielem auta. Policja stara się sprawdzić okoliczności tego zdarzenia.

Co do tej pory udało się ustalić? W sprawie wypadku funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn - w wieku 39, 35 i 33 lat. - Wszyscy w momencie zatrzymania byli pijani - oznajmił policjant.

W dalszym ciągu nie wiadomo, kto spowodował wypadek. Policja dokłada wszelkich starań, aby ustalić, kto kierował pojazdem, a kto siedział na fotelach pasażerów.

Pierwsze informacje wskazywały, że wypadek miał miejsce na przejściu dla pieszych. Jednak z późniejszych doniesień policyjnych wynika, że kierowca volkswagena zjechał z drogi na chodnik, po którym szła czteroosobowa rodzina.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: