wtv.pl > Polityka > Przemysław Czarnek podjął decyzję. "Powrót do nauczania stacjonarnego już za dwa tygodnie"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:01

Przemysław Czarnek podjął decyzję. "Powrót do nauczania stacjonarnego już za dwa tygodnie"

przemysław czarnek - powrót do szkół
Pawel Wodzynski/East News

Przemysław Czarnek zapewnił we wtorek, że dzieci powrócą do nauki stacjonarnej już za dwa tygodnie. Minister edukacji mówił też o ewentualnych restrykcjach. – Mamy różne inne scenariusze, ale w ogóle ich nie bierzemy pod uwagę na ten moment.

W trakcie wtorkowej konferencji prasowej Przemysław Czarnek potwierdził, że uczniowie powrócą do szkół już 1 września. – Ale nie straszmy dzieci, przez dwa tygodnie mogą sobie jeszcze odpoczywać – żartował szef Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Minister wystosował też apel do rodziców, by przyszykowując dzieci do nowego roku szkolnego, korzystali z pomocy państwa, czyli tak zwanego 300 plus na szkolną wyprawkę.

Przemysław Czarnek zapowiada powrót do szkoły

Szef resortu mówił również o ewentualności wprowadzania restrykcji sanitarnych w szkołach.

Przemysław Czarnek zapewnił, że choć rząd opracował różne scenariusze, nie są one brane pod uwagę. I dodał: – Ani w krótszym, ani w dłuższym horyzoncie czasowym nie widzimy żadnych zagrożeń dla nauki stacjonarnej.

Za "pewny" powrót uczniów do nauki stacjonarnej już za dwa tygodnie uznał też poprzednio minister zdrowia Adam Niedzielski. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Edukacja klimatyczna, ale bez "ekologizmu"

Pytany o kwestię klimatu w polskiej edukacji, Czarnek zapewnił, że podejmie działania mające na celu unowocześnienie programu nauczania w tym obszarze.

Dodał jednak, że resort nie zgadza się na wprowadzenie "jakiejkolwiek ideologii ekologizmu". Wspomniał przy tym humanizację roślin i zwierząt, a także animalizację człowieka.

– Tego na pewno w podstawach programowych nie będzie – zapowiedział minister edukacji i nauki.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: WTV.pl Źródło zdjęcia: Pawel Wodzynski/East News