wtv.pl > Polska > Biskup Piotr Libera wzywa do zjednoczenia katolików wbrew "kolonizacji ideologicznej". Ostre słowa na Jasnej Górze
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:01

Biskup Piotr Libera wzywa do zjednoczenia katolików wbrew "kolonizacji ideologicznej". Ostre słowa na Jasnej Górze

Bp Piotr Libera
Tricolors/East News - zdjęcie ilustracyjne

Na dzień przed świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, na Jasnej Górze bp płocki Piotr Libera wygłosił kazanie, podczas którego wzywał do zjednoczenia się katolików przeciwko osobom wątpiącym w Kościół.

Na porannej mszy stawiło się wielu pielgrzymujących na Jasną Górę wiernych.

Biskup Libera o "ideologii"

14 sierpnia, czyli sobota poprzedzająca święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny była finałem pielgrzymki diecezji płockiej na Jasną Górę. Z tej okazji odprawione zostało specjalne nabożeństwo.

Poranną mszę świętą prowadził biskup płocki Piotr Libera, który podczas kazania zwrócił się do wiernych ze wzniosłym apelem.

Duchowny wzywał do stanięcia naprzeciwko osób, które zwątpiły w Kościół i głębokiego trwania w wierze.

- (...) podnieśmy głowy na przekór prorokom nicości, wieszczącym koniec Kościoła, wbrew ludziom, którzy nie mają już w sobie nadziei bądź ulegli kolonizacji ideologicznej - mówił bp Piotr Libera.

Modlitwa za przeciwników Kościoła

Kapłan stwierdził również, że trwanie przy Kościele ma okazać się owocne również dla osób, które nie wierzą w jego działanie lub straciły nadzieję.

- Ale również i dla nich, jeszcze raz uczyńmy wszystko, co Jezus Chrystus nam mówi - prosił biskup - Uczyńmy wszystko, do czego Maryja nas zaprasza - dodał.

Na Jasną Górę przybyło w sobotę ok. 700 osób, które pokonały pieszo 10-kilometrową trasę, by tradycyjnie stanąć przed klasztornym ołtarzem.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: gosc.pl, wp.pl, wtv.pl zdjęcie główne: Tricolors/East News - zdjęcie ilustracyjne

Tagi: Jasna Góra