wtv.pl > Polska > Przekazano informacje na temat wyników sekcji zwłok ofiar Jacka Jaworka
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:56

Przekazano informacje na temat wyników sekcji zwłok ofiar Jacka Jaworka

Opublikowano wyniki sekcji zwłok ofiar ze wsi Borowce
wtv.pl

Znane są oficjalne przyczyny śmierci ofiar Jacka Jaworka. Zakład Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przekazał, co zabiło małżeństwo i ich 17-letniego syna ze wsi Borowce.

Lekarze zakończyli sekcję zwłok trzech osób zamordowanych we wsi Borowce pod Częstochową.

Małżeństwo i 17-latek zginęli z powodu postrzałów

- Rany postrzałowe były przyczyną śmierci członków rodziny poszukiwanego od 10 lipca Jacka Jaworka, podejrzanego o ich zabójstwo - przekazał Zakład Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w piątek rano.

Oficjalnie potwierdzone zostały zatem wstępne przypuszczenia śledczych pracujących nad tą sprawą. Każdy kolejny szczegół ujawniany w tej sprawie szokuje.

13-latek uchronił się przed Jackiem Jaworkiem

Bardzo szybko na jaw wyszło, że ofiar we wsi Borowce mogło być więcej. Drugi z synów zamordowanego małżeństwa zdążył ukryć się przed Jackiem Jaworkiem i dzięki temu przeżył.

Jednym z głównych pytań jest jednak to, czy tragedii dało się uniknąć. Do policji miały docierać informacje o agresywnym zachowaniu i groźbach kierowanych w stronę zamordowanej rodziny.

Jeszcze dwa dni przed morderstwem w Borowcach lokalna policja otrzymała zgłoszenie o werbalnych groźbach karalnych formułowanych przez Jacka Jaworka.

- Było to zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pana Jacka Jaworka [...], a miało polegać na kierowaniu wobec nich gróźb karalnych. [...] Ten wątek i te materiały zostały włączone do prowadzonego śledztwa i tę kwestię będziemy również sprawdzać - przekazywał prok. Krzysztof Budzik z częstochowskiej prokurtury.

Jacek Jaworek nadal jest niebezpieczny

Trwają poszukiwania Jacka Jaworka. Szukają go setki funkcjonariuszów z psami oraz partole konne.

Śledczy nie ukrywają, że morderca trzech osób może nadal być uzbrojony i niebezpieczny dla osób trzecich. Zdecydowano o konieczności wysłania alertu RCB do mieszkańców trzech województw, w których krótko po dokonaniu zbrodni pojawić mógł się Jacek Jaworek.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, wp.pl,polsatnews.pl

Powiązane