wtv.pl
mateusz morawiecki - lockdown

Premier Mateusz Morawiecki (fot. Pawel Wodzynski/East News)

4. fala epidemii. Doradca premiera wprost o kolejnych lockdownach

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Mimo że obecnie koronawirus w naszym kraju wyraźnie zwolnił, wirusolodzy nadal przestrzegają przed kolejną falą epidemii. Wobec groźby wzrostu zakażeń wariantem Delta doradcy premiera nie wykluczają wprowadzenia kolejnych lockdownów.

10 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 86 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie naszego kraju. Zmarły 3 osoby.

Liczby potwierdzają, że epidemia wyraźnie spowolniła, a statystyki zakażeń utrzymują się na stosunkowo stabilnym poziomie.

Eksperci co jakiś czas przestrzegają jednak przed czwartą falą, która według ich zapewnień może pojawić się już za kilka tygodni.

Doradca premiera nie wyklucza kolejnych lockdownów

Goszczący w emitowanym na antenie Polsat News programie "Gość Wydarzeń" doradca premiera ds. pandemii prof. Miłosz Parczewski zaznaczył, że nie jest zwolennikiem kolejnych lockdownów.

Dodał jednak, że ich wprowadzanie – przynajmniej częściowe – najprawdopodobniej nadal będzie konieczne.

Przedstawiciel Rady Medycznej przy premierze wskazał na skuteczność poprzednich lockdownów, o których decyzje zapadały w trakcie poprzednich fal pandemii.

Prof. Parczewski zaznaczył, że choć zapewne nie unikniemy kolejnego zamknięcia, najpewniej będzie ono miało charakter regionalny, a jego skala będzie mniejsza.

Kolejna fala w sierpniu?

Na antenie Polsat News doradca Mateusza Morawieckiego przekazał, że czwarta fala wirusa najprawdopodobniej da o sobie znać w okolicy połowy sierpnia. Dodał jednak, że jej przebieg zależy od zachowania obywateli.

Prof. Parczewski podkreślił, że na ten moment największym problemem w walce z epidemią pozostaje niski stopień wyszczepienia społeczeństwa.

Zaznaczył, że obecnie trwa wyścig, by wyprzedzić nowy wariant wirusa za pomocą szczepień i postawić przed nim tym samym swoisty mur.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, Polsat News
Zdjęcie główne: Pawel Wodzynski/East News

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >