wtv.pl > Polska > Poszukiwania 52-latka, który miał zabić trzyosobową rodziną. Alerty RCB w trzech województwach
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:55

Poszukiwania 52-latka, który miał zabić trzyosobową rodziną. Alerty RCB w trzech województwach

RCB
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

W związku z poszukiwaniami 52-letniego Jacka Jaworka, podejrzanego o morderstwo trzyosobowej rodziny w Borowcach, wystosowano alerty RCB. Ostrzeżenia obowiązują w aż trzech województwach. Służby przestrzegają, by nie próbować zatrzymać go samemu. O dramatycznej nocy w domu jednorodzinnym w miejscowości Borowce pod Częstochową pisaliśmy TUTAJ. Poinformowane o awanturze służby znalazły na miejscu ciała trzech osób.

44-letni mężczyzna, jego żona oraz 17-letni syn najprawdopodobniej zginęli od ran postrzałowych po tym, jak w mieszkaniu wywiązała się sprzeczka.

Potrójne morderstwo w Borowcach

O zabójstwo trzech osób podejrzewany jest 52-letni Jacek Jaworek, członek rodziny, który w ostatnich tygodniach mieszkał wraz z ofiarami.

Po dokonanym morderstwie domniemamy zabójca opuścić dom. Akcję poszukiwawczą prowadzą częstochowscy policjanci.

>
>

zdjęcia: Policja.pl

Oprócz kilkudziesięciu mundurowych w próbie schwytania 52-latka pomagają ponadto policyjny śmigłowiec, dron, a także psy tropiące.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Warto zaznaczyć, że w chwili zabójstwa w domu przebywał również młodszy syn pary. 13-latek uciekł jednak z mieszkania i znalazł schronienie u rodziny.

Wydano alert RCB

W związku z poszukiwaniami Jacka Jaworka, potencjalnie bardzo niebezpiecznego, ostrzeżenia dla mieszkańców części kraju wydało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Alerty RCB obowiązują na terenie województwa śląskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego.

Prowadzący poszukiwania policjanci apelują ponadto, by w razie dostrzeżenia poszukiwanego nie podejmować żadnej interwencji i ograniczyć się do powiadomienia służb.

Policja prosi o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu 52-latka. Wszystkie osoby mogące pomóc w prowadzonych czynnościach proszone są o natychmiastowy kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55. Zgłoszenia można dokonać również pod numerem alarmowym 112.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Policja.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Materiały policyjne