wtv.pl > Polityka > WP: we wtorek w nocy Andrzej Duda dotarł z pierwszą damą do Juraty. Prezydencka para rozpoczęła urlop?
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:18

WP: we wtorek w nocy Andrzej Duda dotarł z pierwszą damą do Juraty. Prezydencka para rozpoczęła urlop?

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął urlop w Juracie nad Morzem Bałtyckim
(zdjęcie ilustracyjne) JACEK KOZIOL/East News

Wczasy Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Dudy mogą potrwać nawet 4 tygodnie. Nieoficjalne ustalenia wskazują, że już teraz prezydencka para odpoczywać ma w Juracie. To kolejny rok, gdy głowa państwa wybrała Półwysep Helski. Małżeństwo nie będzie jednak samo.

Dziennikarze Wirtualnej Polski ustalili, że w nocy z wtorku na środę prezydent Andrzej Duda rozpoczął swój urlop. Towarzyszy mu żona Agata Duda.

Prezydenckie małżeństwo na odpoczynek od zgiełku stolicy wybrali Juratę. Mała, nadmorska osada na Półwyspie Helskim cieszy się szczególnym uznaniem znanych i bogatych. Odpoczywają tutaj aktorzy, politycy i, jak się okazuje, nawet sam prezydent.

Wakacje Andrzeja Dudy ponownie nad polskim morzem

Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy WP wskazują, że w Juracie Agata Duda i jej mąż Andrzej Duda zostaną dłużej niż na kilka dni. Możliwe, że urlop prezydenta i pierwszej damy ma trwać od 3 do nawet 4 tygodni.

To już kolejny raz, gdy Andrzej Duda zdecydował się na odpoczynek nad polskim morzem. Wydaje się, że opinie wskazujące, że wypoczynek nad Morzem Bałtyckim do tanich nie należy, nie odstraszyły go od podziwiania uroków wybrzeża.

Późna podróż Andrzeja Dudy jest bezpośrednio związana z faktem, że jeszcze w poniedziałek znajdował się on w woj. świętokrzyskim. Spokojny urlop nie wchodzi jednak w grę.

W międzyczasie prezydent będzie brał udział w oficjalnych uroczystościach

Chociaż wielu wydawać się może, że Andrzej Duda nie może narzekać na długość swojego urlopu, to wszystko wskazuje na to, że prezydent ma zaplanowane w nim luki na obowiązki państwowe.

Prezydent Polski ma lecieć do Japonii, by uczestniczyć w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich. Na szczęście przerywany urlop w Juracie osłodzi mu wizyta najbliższych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Rodzina będzie spędzać czas razem

Kinga Duda ma dołączyć do rodziców wypoczywających nad Morzem Bałtyckim. W Juracie pojawić mają się również rodzice Andrzeja Dudy.

Spodziewać się można także kolejnych efektownych zdjęć prezydenta z okresu relaksu. Informator, z którym rozmawiali dziennikarze Wirtualnej Polski, uchylił rąbka tajemnicy dotyczącej planów Andrzeja Dudy.

- Jak co roku można się też spodziewać, że prezydent będzie korzystał ze sportów wodnych i jeździł na skuterze wodnym - powiedział w rozmowie z portalem informator.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wp.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: TOMASZ RADZIK/East News

Powiązane