wtv.pl > Polska > Poszli popływać, już nie wrócili. Tragedia na jeziorze, dwóch nastolatków nie żyje
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:18

Poszli popływać, już nie wrócili. Tragedia na jeziorze, dwóch nastolatków nie żyje

Świętajno
TOMASZ RADZIK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Tragedia na jeziorze Świętajno. Nie żyje dwóch nastolatków, którzy zaginęli we wtorek. Około godziny 19 weszli do jeziora, popłynęli ku jego środkowej części i już nie wrócili.

Sprawę bada już policja pod nadzorem prokuratury.

Tragedia na jeziorze Świętajno.

Szczytnicka policja bada sprawę śmierci dwóch nastolatków - 18- i 19-latka - przebywających na wakacjach nad mazurskimi jeziorami. Młodzi mężczyźni, mieszkańcy pow. wyszkowskiego, spędzali wolny czas z trzecim kolegą.

- Około godz. 19 dwóch nastolatków poszło popływać, trzeci pozostał na brzegu. Kiedy zobaczył, że jego koledzy zniknęli z pola widzenia i nie wracali, poszedł do domku i zadzwonił do swoich znajomych - informowała st. sierż. Izabela Cyganiuk ze szczytnickiej policji.

Dopiero o godz. 21, czyli dwie godziny później, sprawa została zgłoszona dyżurnemu. Na miejsce przyjechały policja, straż pożarna i specjalny zespół nurków.

Pierwsze ciało znaleziono bardzo niedaleko od brzegu, drugie natomiast - jakieś 30 m od niego, na głębokości ok. 4 m.

W obu przypadkach lekarz stwierdził zgon.

Przyczyna wypadku

- Według informacji, które uzyskała policja, umiejętności pływackie obu nastolatków nie stały na zbyt wysokim poziomie. Najpewniej dodatkowo w grę wchodził również alkohol - mówiła Cyganiuk.

Nietrzeźwość przy wchodzeniu do wody jest bardzo niebezpieczna. Ze względu na upojenie alkoholowe, łatwo można stracić panowanie nad swoim ciałem i mieć trudności z koordynacją ruchową - w takim przypadku niezwykle łatwo o utonięcie.

Choć kąpielisko, na którym przebywali nastolatkowie było chronione, o tej porze na miejscu nie znajdował się już żaden ratownik.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl, tvp.info zdjęcie główne: TOMASZ RADZIK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane