wtv.pl > Polska > Ostrów Wielkopolski. W związku z burzą zdecydowano o włączeniu syren alarmowych
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:18

Ostrów Wielkopolski. W związku z burzą zdecydowano o włączeniu syren alarmowych

W związku z burzą w Ostrowie Wielkopolskim włączono syreny alarmowe
(zdjęcie ilustracyjne) Marek BAZAK/East News, ZOFIA BAZAK

Gdzie jest burza? Żywioł już dał o sobie znać. Sytuacja jest tak poważna, iż w Ostrowie Wielkopolskim zawyły syreny alarmowe. Zagrożenie jest realne.

Front burzowy przechodzący nad Polską ponownie przynosi ze sobą duże zniszczenia oraz zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców poszczególnych regionów. W dużym niebezpieczeństwie znaleźli się mieszkańcy Wielkopolski.

Ostrów Wielkopolski: włączone zostały syreny alarmowe

Miejskie głośniki w Ostrowie Wielkopolskim w środę wieczorem nagłośniły syreny alarmowe. Powodem jest burza zbliżająca się do miasta.

- Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego potwierdził włączenie syren alarmowych w Ostrowie Wielkopolskim - przekazał w rozmowie z wtv.pl kpt. Tomasz Chmielecki z KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

- To nie straż pożarna za to odpowiada. Prawdopodobnie Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego włączyło syreny w związku ze zbliżającą się burzą w celu ostrzeżenia ludności - dodał strażak.

Już wcześniej urząd ostrzegał i apelował do mieszkańców miasta

Syreny alarmowe włączane są w momencie, gdy konieczne jest jak najszybsze dotarcie do jak największej ilości zagrożonych osób. Sytuacja pogodowa w Ostrowie Wielkopolskim doprowadziła do podjęcia tej decyzji.

W środę Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego zwróciło się do mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego z ważną informacją na temat zbliżających się burz. Eksperci byli pewni, że wyładowania będą bardzo silne.

- Od południowego wschodu i od południa do Ostrowa Wielkopolskiego zbliżają się aktywne komórki burzowe z intensywnym deszczem i porywami silnego wiatru. Apelujemy o schronienie się w domach i niewychodzenie na zewnątrz - przekazał lokalny zespół kryzysowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

IMGW ostrzega przed silnymi burzami

Od kilku tygodni nad Polską przechodzą niebezpieczne burze. Meteorolodzy IMGW wskazują, że obecnym wyładowaniom atmosferycznym przechodzącym m.in. nad Ostrowem Wielkopolskim mogą towarzyszyć porywy wiatru do nawet 120 km/h.

Prócz tego pada intensywny deszcz. Pada nawet do 15 mm na każde 10 minut. Należy śledzić komunikaty służb i obserwować swoją okolicę. Nagłe opady mogą zaowocować lokalnymi podtopieniami.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, remiza.pl Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) Marek BAZAK/East News, ZOFIA BAZAK

Powiązane